Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.12.19.

Zapraszamy dziś na popołudniowe nabożeństwo o godz. 16.30. Wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

Zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. „roratnich” w ostatnie już dni.

Bliskie jest przyjście Pana. Być gotowym na Jego przyjęcie to mieć otwarte serce, oczyszczone z wszelkiego zła i grzechu… Okazja do spowiedzi w tym tygodniu: pól godziny przed każdą Mszą św., a przed „roratnią” wieczorem
1 godzinę. Gdy ktoś nie zdąży wyspowiadamy po Mszach świętych wieczornych – zadbajmy o odrodzenie naszego sakramentalnego życia w łasce.

W tym tygodniu:

– w czwartek po wieczornej Mszy św. w naszej kawiarence spotkanie Kręgu Biblijnego.

– w piątek, 24 grudnia, przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. O godz. 15.00 Msza św. w intencji tych, którzy po raz pierwszy nie zasiądą
z nami do stołu wigilijnego. Ich imiona zgłaszamy w zakrystii lub do czwartkowego południa w kancelarii parafialnej. O północy Pasterka z kolektą na Fundusz Obrony Życia. Jest jeszcze wolna intencja na Pasterkę. Polską tradycją wigilijną jest post jakościowy /od pokarmów mięsnych/ i ilościowy /jeden posiłek „do syta” wieczorem/. Zachęcamy do pielęgnowania tej tradycji!

– w sobotę, 25 grudnia –  Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św.
w naszym kościele w porządku niedzielnym

– w przyszłą niedzielę, 26 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. możemy zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy, opłatki wigilijne i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową. W ciągu tygodnia ta sama okazja jeszcze do czwartku w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Nie zwlekajmy, odkładając to na ostatnią chwilę.

Kancelaria parafialna w tym tygodniu i w przyszłym czynna będzie tylko we wtorek, środę i czwartek. Sprawy losowe załatwiamy bezpośrednio u księży.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku w niedzielę, 26 grudnia zaproszone są do kaplicy Sióstr Szkolnych de`Notre Dame ul. Schodowa 6 /obok katedry/. O godz. 9.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a O godz. 10.00 na Mszę św. z homilią.

Dziękujemy Akcji Katolickiej za prace nad czystością w kościele. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych w poniedziałek po wieczornej Mszy św. do prac nad czystością naszej świątyni.

Do lektury prasy zachęcamy serdecznie, szczególnie cennej przed Świętami.

Bardzo potrzebujemy Bożego wsparcia i błogosławieństwa na ostatnie dni przed Bożym Narodzeniem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk