Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.11.28

Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo, o 17.00 Msza św. wieczorna.

„Droga do Betlejem” – adwentowe spotkania roratnie w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych dla przygotowania się na spotkanie z przychodzącym, nowonarodzonym Zbawicielem.

W poniedziałek, 29 listopada rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP po wieczornej Mszy św. /w soboty i niedzielę. pół godziny przed/ z przewodnictwem Rycerstwa Niepokalanej.

We wtorek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła. Rozpoczniemy w tym dniu w naszej parafii cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy budynku katechetycznego: od zakończenia Mszy św. o godz. 8.00 do rozpoczęcia Mszy św. o 18.00. Adoracja w każdy wtorek za wyjątkiem uroczystości. Więcej przeczytamy o tej inicjatywie w Gazetce parafialnej. Pozostaje jeszcze pytanie, czy kontynuować wtorkowe adoracje eucharystyczne od Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. Najwłaściwszą odpowiedź zdaje się przyniesie praktyka. Tymczasem więc adoracja pozostanie, jeśli będą obecni na niej chętni adorować Jezusa wierni.

W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu biblijnego do Domu katechetycznego.

W piątek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Przypominamy
o Koronce do Miłosierdzia Bożego w kaplicy w każdy piątek o 15.00.

W sobotę, 4 grudnia – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Jest to, Dzień modlitw za bezrobotnych.

W sobotę, 4 grudnia od godz. 10.00 będzie miało miejsce w naszej parafii Spotkanie Ruchu „Światło – Życie” na Adwentowym Dniu Wspólnoty. Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest do młodzieży, rodzin i wszystkich chętnych.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej
w pierwszy czwartek miesiąca na Godzinie Świętej – o 17.00 i Mszy św. o g.18.00. Czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w pierwszy piątek miesiąca: do spowiedzi zapraszamy pół godz. przed każdą Mszą św., zaś dzieci w piątek od 16.00. i Msza św. „szkolną” o 16.30. Msze św. o godz.8.00 i 18.00
z Litanią do Najświętszego Serca P. Jezusa. Oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny na Mszy św. o godz. 8.00 z nabożeństwem pierwszo-sobotnim. Zachęcamy do odnowy życia sakramentalnego. Chorych odwiedzimy przed ostatnią niedzielą Adwentu. Indywidualne konieczności prosimy zgłaszać bezpośrednio kapłanom.

W niedzielę, 5 grudnia przypada Dzień modlitwy za małżeństwa bezdzietne i oczekujące potomstwa.

Za tydzień składka – kolekta na potrzeby parafii.

W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. w naszym kościele koncert charytatywny Zespołu BETANIA na rzecz Stowarzyszenia Św. Brata Alberta, zorganizowany przez Szkolny Zespół Caritas Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Po koncercie mini- kiermasz
z drobiazgami na świąteczny stół i choinkę.

Dziękujemy paniom, które zadbały w poniedziałek o czystość kościoła. Prosimy o podjęcie dyżuru czystości w poniedziałek Rycerzy Św. Michała Archanioła.

Polecamy na korytarzu budynku katechetycznego opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy.

W swoje progi zaprasza nas kawiarenka Emaus na kawę, czy herbatę z domowym ciastem.

Błogosławione niech będzie nasze wejście w nowy Rok Kościelny.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk