Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.10.03.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty na potrzeby parafii.

Zapraszamy na różańcowe nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

Październik jest miesiącem różańca: nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: o godz. 17.15 dniach powszednich, o godz. 16.30 w niedziele i uroczystości – zapraszamy do uczestnictwa.

W poniedziałek, 4 października – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

We wtorek, 5 października – wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej

W czwartek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej.

W przyszłą niedzielę, 10 października będziemy obchodzić 21 Dzień Papieski. Przy wejściach kościoła do puszek będziemy mogli ofiarą wesprzeć papieski fundusz stypendialny.

Spotkanie Rycerzy Św. Michała Archanioła w poniedziałek, 4 października na Mszy św. o godz. 18.00 oraz po niej w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W drugi piątek miesiąca wieczorna Msza św. intencji Radia Maryja w, TV Trwam i dzieł przy nich powstałych

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z nauką w niedzielę 10 października o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

W tym roku przypada 80-ta Rocznica męczeństwa św. Maksymiliana Kolbe w obozie oświęcimskim i 50 rocznica jego beatyfikacji przez papieża św. Pawła VI. Dzień dzisiejszy i bieżący tydzień to czas obchodów ogólnopolskich i diecezjalnych tych rocznic.

Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 16 października. Wyjazd z parkingu pod marketem „Lidl” przy ul. Cieszyńskiej o godz. 7.45. Zapisy z wpłatą 30,- zł. we wtorek po adoracji lub w kancelarii do najbliższej soboty.

Na stronie internetowej Miasta znajdziemy Obywatelskie Projekty do realizacji, na które możemy głosować. Parafia katedralnajej Projekt polecamy w gablotach – informuje też o pracach na cmentarzu przy ul. Grunwaldzkiej i monitoringu głównego wejścia. Zachęcamy parafian do głosowania.

Dziękujemy Akcji Katolickiej za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie go przez Bractwo Trzeźwości od poniedziałku po wieczornej Mszy św.

Ze stolików za ławkami korzystajmy z prasy, a jej lektura niech pomoże nam w kształtowaniu chrześcijańskich postaw.

Błogosławieństwem Bożym cieszymy się, gdy codzienność odczytujemy jako posłanie nas dla udziału w budowie Królestwa Bożego.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk