Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.09.26.

Witamy w parafii ks. Wojciecha, który dzisiejszą posługą wprowadza nas
w rozpoczynający się „Tydzień z Ewangelią”. Z jego szczegółowym programem możemy się zapoznać z plakatów przykościelnych gablot. Naszemu Gościowi za dzisiejszą posługę dziękujemy: Bóg zapłać.

Łączymy się dziś w modlitwie z uczestnikami naszej dorocznej pielgrzymki parafialnej do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Popołudniowe nabożeństwo o godz. 16.30, po nim Msza św. o 17.00. W modlitwie chcemy pamiętać o intencji dnia oraz intencjach parafialnej pielgrzymki do Matki Bożej Kalwaryjskiej.

W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek, 27 września – wspomnimy św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

– we wtorek, 28 września – wspomnienie Św. Wacława, męczennika,

-w środę, 29 września – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w czwartek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,

– w piątek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciatka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe,

– w sobotę, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Uwielbiamy Najświętsze Serce Pana Jezusa i oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie w znaku Jej Niepokalanego Serca. W I piątek miesiąca o godz. 16.00 okazja do spowiedzi, o 16.30 Msza św. szkolna. Nabożeństwa do Najświętszego Serca P. Jezusa po Mszach św. o 8.00 i 18.00. W I sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00. Po niej – nabożeństwo pierwszo-sobotnie. 

W sobotę też obchód chorych i seniorów parafii z posługą sakramentalną. Ich adresy prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej

W przyszłą niedzielę, 3 października składka na potrzeby parafii.

W liturgii tego tygodnia przypomnienie wielkiego świata duchów – naszych pośredników przed Bogiem: Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – w środę, 29.09 oraz Aniołów Stróżów – w sobotę, 2 października. Pamiętajmy o tych naszych opiekunach!

Od piątku zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na nabożeństwach, które w tygodniu rozpoczynamy o 17.15, a w niedziele i uroczystości o 16.30 – przed wieczorną Mszą św. Tych, którzy nie mogą na nabożeństwie, zachęcamy, by modlili się na różańcu w domach, zwłaszcza w gronie rodzinnym.

Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w niedzielę, 3 października na Mszy św. o godz. 12.00.

Dziękujemy Oazie Rodzin za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie troski o czystość naszej świątyni Akcję Katolicką od jutrzejszego wieczoru po Mszy św. oraz chętnych z bloków przy ul. Konopnickiej.

Zachęcamy niezmiennie do lektury prasy katolickiej ze stolików w kościele za ławkami. Prosimy nie opierać się jedynie na newsach portali internetowych, ale skonfrontowanie tych „sensacji” z katolicką relacją najistotniejszych zjawisk w świecie, w którym żyjemy.

Błogosławieństwo Boże zabierzmy jako wyposażenie na drogi życia w tygodniu, który przed nami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk