Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.09.19.

Dziękujemy ofiarodawcom  wspierających dziś przy wejściach kościoła nasze diecezjalne radio „Anioł Beskidów”.

Na nabożeństwie popołudniowym modlić się chcemy za twórców i odbiorców Środków Społecznego Przekazu o godz. 16.30. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 17.00.

Liturgia tygodnia przed nami:

– w poniedziałek, 20 września – wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

– we wtorek, 21 września – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

– w czwartek, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,

W piątek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.

Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień z Ewangelią. W naszej parafii rozpocznie go na Mszach św. Szkoła Ewangelizacji Cyryla i Metodego. Więcej możemy się dowiedzieć
o Tygodniu z plakatów w gablotach.

W przyszłą niedzielę odbędzie się też ogólnopolskie liczenie wiernych na Mszach św.

Chłopców ze szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania w soboty o godz. 9.15 do budynku katechetycznego. Kierujemy do nich propozycję, by zdecydowali się być bliżej Zbawiciela, służąc Mu przy ołtarzu jako ministranci. Rodziców i wychowawców prosimy o mobilizację i zachętę swych podopiecznych do podjęcia przez nich takiej służby.

Rycerze i czciciele Św. Michała Archanioła w poniedziałek, 20 września po wieczornej Mszy św. rozpoczynają Nowennę przed świętem swego Patrona, które przypada 29 września.

W czwartek po wieczornej liturgii Spotkanie Kręgu Biblijnego w budynku katechetycznym. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą egzemplarza Nowego Testamentu.

Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych w tym roku szkolnym w czwartek, 23 września o godz. 19.00 w kościele. Spotkanie kandydatów do bierzmowania – uczniów klas ósmych – w piątek, 24 września o godz. 19.00 w kościele.

W sobotę, 25 września odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka rodzin mężczyzna na Jasną Górę.

W przyszłą niedzielę nasza parafialna pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej. Autokary wyruszą spod kościoła o godz. 7.30 .W Kalwarii o godz. 9.00 przy stacji Św. Rafała rozpoczniemy obchód „Dróżek”; o 12.00 od stacji „U Piłata” początek Drogi Krzyżowej, o godz. 14.00 w Bazylice Msza św. na zakończenie. Zachęcamy wszystkich uczestnictwa. Zapisy na wspólny wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej z wpłatą 26,- zł jeszcze ostatecznie do środy.

Dziękujemy za troskę o czystość świątyni w minionym tygodniu Czcicielom Św. Michała Archanioła. O podjęcie dyżuru do przyszłej niedzieli prosimy Oazę Rodzin i wszystkich chętnych z Osiedla Kopernika. Prace rozpoczniemy w poniedziałkowy wieczór po liturgii.

Zachęcamy do czytania katolickich tygodników ze stolików w kościele za ławkami. We współczesnym społeczeństwie staje się koniecznością umiejętność uzasadnienia swoich życiowych decyzji – lektura ta wydatnie w tym pomaga: polecamy.

Na drogi życia w tygodniu, który przed nami Bóg umacnia nas błogosławieństwem, które jest owocem naszego uczestnictwa w świątecznej dzisiejszej Eucharystii – przyjmijmy błogosławieństwo mszalne.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk