Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.08.22.

Naglące intencje modlitwy dziś to prośba o obfite żniwa, o szczęśliwe wakacje, o zgodę w Ojczyźnie oraz pokój w świecie Popołudniowa Msza św. w naszym kościele dziś o godz. 17.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

We wtorek, 24 sierpnia – święto Św. Bartłomieja, apostoła,

W czwartek, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Na Jasnej Górze w tym dniu uroczystości głównego odpustu. Zapraszamy również do uczestnictwa we Mszy św. w naszym kościele.

W piątek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki,

W sobotę, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Dziękujemy za pełnienie dyżuru czystości w kościele przez miniony tydzień członkom Róż Żywego Różańca. Zwracamy się z prośbą o podjęcie takiego dyżuru w tygodniu, który przed nami do członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Prace rozpoczynamy w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Jak można zauważyć w czasie wakacji zostało wykonane wiele prac porządkowych i zabiegów z przykościelną zielenią. Wszystkie wykonane zostały bezinteresownie, nieraz w skwarze i spiekocie letniej. Jak najserdeczniej dziękujemy p. Żywczakom, Niemczykom, panom Józefowi i Janowi oraz wszystkim poczuwającym się do odpowiedzialności za estetykę wokół naszej świątyni za ich trud i poświęcenie: Bóg zapłać!

W najbliższym czasie z parafii organizowane są wyjazdy:

– w Roku Świętego Józefa Akcja Katolicka z Klubem Seniora 7 września /wtorek/ wyjeżdża do Sanktuarium Św. Józefa w Wadowicach. Koszt 25,- zł, zapisy w Kancelarii parafialnej,

– Parafialny Klub Kulturalny „Beczka” 9 września /czwartek/do sanktuarium Matki Bożej Gołyskiej „Nad Rosiczkami” na comiesięcznee czuwanie Maryjne w Chybiu. Wyjazd spod kościoła o godz. 18.30, powrót ok. 22.00. Koszt 15,- zł. Zapisy w kancelarii.

Wyjazd zapisanych na Roztocze w sobotę, 28 sierpnia o godz. 5.30.

Zachęcamy niezmiennie do lektury czasopism katolickich ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Niech nas wspiera błogosławieństwo Boże w pracy i wypoczynku ostatniego już pełnego tygodnia wakacji.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk