Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.07.25.

 Z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś w Kościele powszechnym I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ma być on motywacją do refleksji nad rolą osób starszych w środowiskach rodzinnych i społeczeństwie.

W związku z obchodami, Penitencjaria Apostolska wydała dekret o udzieleniu odpustu zupełnego. Mogą go uzyskać osoby starsze uczestnicząc w dzisiejszej Eucharystii, zarówno w kościele, jak i za pośrednictwem środków społecznego przekazu oraz wszyscy, którzy w tym dniu wykonają „uczynek miłosierdzia”, poświęcając czas na spotkanie, również wirtualne, z samotną osobą starszą.

W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza niedziela jest również Dniem Solidarności z poszkodowanymi w wyniku nawałnic, które miały miejsce w naszej Ojczyźnie oraz w innych krajach Europy. W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia poszkodowanych materialnie ofiarą do puszek.

Poświęcenie pojazdów przy naszym kościele, z racji wspomnienia św. Krzysztofa, w sobotę po wieczornej Mszy św. oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00. Ofiarami składanymi podczas poświęcenia wspieramy misjonarzy w zakupie środków transportu.

W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek, 26 lipca – Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny,
w czwartek, 29 lipca – Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza,
w sobotę, 31 lipca – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
w przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – składka na potrzeby parafii.

Parafialny Klub Kulturalny „BECZKA” zaprasza całe rodziny na RACHOWIEC w ramach tegorocznej edycji „EWANGELIZACJI W BESKIDACH”. Wyjazd w sobotę, 7 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej do 5 sierpnia z wpłatą 40,- złotych przy zapisie uczestnictwa. Planowana jest również pielgrzymka do Lublina i Zamościa w dniach od 28 do 30 sierpnia 2021 r. Zapisy w kancelarii parafialnej do 20 sierpnia 2021 r. wraz z wpłatą zaliczki wysokości 100 zł. Szczegółowy plan i inne informacje dostępne są na plakatach i na parafialnej stronie internetowej. 

Dziękujemy Akcji Katolickiej za pełnienie w minionym tygodniu dyżuru czystości. Prosimy o podjęcie dyżuru od poniedziałku Rycerstwo Niepokalanej.

Urząd Statystyczny w Katowicach przypomina o trwającym Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisu można dokonać przez Internet, telefonicznie lub osobiście podczas wizyty rachmistrza. Ponadto w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej funkcjonuje specjalne stanowisko czynne w godzinach pracy urzędu, w którym mieszkańcy mogą uzyskać niezbędną pomoc i dokonać spisu. Prosimy pamiętać, że udział w spisie jest obowiązkowy. Szczegółowe informacje o spisie powszechnym są dostępne na stronie Urzędu Miasta.

O autorze

Tomasz Drabek