Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.06.20

Dziś popołudniowe nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30, po nim wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

W poniedziałek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

W czwartek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy na pierwsze spotkanie Kręgu Biblijnego. Rozpoczniemy w Kręgu lekturę
i rozważanie Ewangelii wg św. Marka. Zapraszamy do kawiarenki Emaus po wieczornej Mszy św. Prosimy o zabranie ze sobą egzemplarza Nowego Testamentu.

W piątek, 25 czerwca kończy się rok szkolny i katechetyczny. Wypada Panu Bogu podziękować za wszystko dobro minionego roku – Eucharystia znaczy dziękczynienie – zapraszamy więc w piątek na Mszę św. dziękczynną uczniów, nauczycieli, katechetów i wychowawców o godz. 8.00 lub 18.00. Msza św. o godz. 8.00 będzie jednocześnie dla ubiegłorocznych dzieci pierwszokomunijnych Mszą
w Pierwszą Rocznicę tej ich wyjątkowej Uroczystości. 

Nasz tegoroczny odpust parafialny, jak łatwo się zorientować z kalendarza – przypada w sobotę /oczywiście 14 sierpnia/. Jak dotąd nie są przewidziane w Obozie oświęcimskim jakieś uroczystości kościelne. Z tego też względu zapadła decyzja, by świętować odpust w samym dniu liturgicznej Uroczystości Świętego Maksymiliana. Godziny odpustowych celebracji mszalnych to: 7.00; 8.00; 9.00;
i 11.00. Kaznodzieją i sumistą tegorocznym będzie ks. Janusz Talik, który w ciągu roku musiał podjąć obowiązki w parafii Chrystusa Króla w Chybiu.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku w niedzielę, 27.czerwca spotykają się w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame, przy ul. Schodowej, obok bielskiej Katedry: o godz. 9.30 adoracja eucharystyczna i okazja do spowiedzi, o godz. 10.00 Msza św. z homilią.

W tym tygodniu czerwcowe czuwanie u stóp Bolesnej Piety w Bazylice Hałcnowskiej w piątek, 25 czerwca rozpoczyna się o godz. 18.00 Drogą Krzyżową,
a zakończy o godz. 20.00 Mszą św. z przewodnictwem bpa Piotra, tym razem
z obecnością tegorocznych neoprezbiterów naszej diecezji.

Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej oraz pomagającym mieszkańcom Os. Wojska Polskiego za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu w kościele. Prosimy, by podjęły dyżur Róże Żywego Różańca oraz wolontariusze z Osiedla Beskidzkiego górnego – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Serdecznie namawiamy do lektury prasy ze stolików za ławkami w kościele. To doskonała pomoc w uporządkowaniu spojrzenia na rzeczywistość, w której żyjemy, na .

Niech błogosławieństwo Boże wspomaga nas w jak najszczęśliwszym zakończeniu nauki, studiów, podjętych dzieł dobra. Wszystkim życzymy serdecznie wspaniałych wakacji z Bogiem tzn. – nie zapominajmy o tym – z regularnymi praktykami wiary!

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk