Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.05.23

Dziś popołudniowe nabożeństwo o 16.30; po nim Msza św. wieczorna
o godz. 17.00.

Maryjne nabożeństwa majowe w ostatnim już tygodniu miesiąca w naszym kościele odprawiamy codziennie o godz. 17.30 – zapraszamy do uczestnictwa wobec coraz łagodniejszych restrykcji sanitarnych.

W poniedziałek, 24 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych oraz Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach Składka
w tym dniu na Dom Matki i Dziecka. Bóg zapłać za ofiary

W środę, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki w dniu ich święta.

W czwartek, 27 maja – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

W sobotę, 29 maja – wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
O godz. 10.00 w bielskiej katedrze ks. bp Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Modlimy się kandydatów do święceń.

W przyszłą niedzielę, 30 maja przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

Dziękujemy za pełnienie dyżuru czystości czcicielom Miłosierdzia Bożego. Prosimy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej o podjęcie dyżuru, ze względu na jutrzejsze święto od wtorku po wieczornej liturgii w kościele.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku w niedzielę, 30 maja spotykają się w kaplicy Sióstr de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok katedry bielskiej św. Mikołaja/ o godz. 9.30 na adoracji Najświętszego Sakramentu i po niej o godz. 10.00 na Mszy św.

Dziś w parafii Królowej Świata w Mikuszowicach rozpoczął się 8 Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. Jest to inicjatywa modlitewna, w której wszyscy wierzący są proszeni o modlitwę za narzeczonych, małżeństwa, wdowy i wdowców. Oprócz codziennej modlitwy każdego dnia są udostępniane konferencje pod wspólnym hasłem „Dialog miłości…”, których można słuchać na różnych platformach dźwiękowych. Wszystko opisane i udostępniane jest na stronie http://www.taknaserio.com/„>www.taknaserio.com . Szczegółowy program tygodnia na plakatach gablot.

Na apel Caritas Polska parafia proponuje płyn dezynfekcyjny Pro Caritate,
w cenie 10,00 zł, który można zobaczyć i zamówić w zakrystii po Mszy św. Jego charakterystykę znajdziemy w gablotach wejściowych do kościoła lub na stronie internetowej Fundacji, która chce w ten sposób wspomóc walkę z wirusem COVID-19. Zachęcamy do nabywania.

Polecamy lekturę czasopism katolickich, które znajdziemy na stolikach za ławkami w kościele.

Napełnieni darami Ducha Świętego i wsparci błogosławieństwem wychodzimy pełnić naszą chrześcijańską misję w świecie.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk