Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.04.18.

Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego – który dziś obchodzimy – jest okazją do mobilizacji ku tej formie modlitwy, jaką jest wsłuchanie się w Słowo przy lekturze Pisma św. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele. Jego motywem przewodnim są słowa P. Jezusa: „Jam jest chleb życia. Kto do mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnął nie będzie”. Program Tygodnia nawiązuje do trwającego właśnie duszpasterskiego Roku Eucharystii. Zachęcamy do zabrania z koszyczka przy wejściu do kościoła cytatu z Ewangelii św. Marka i Księgi Mądrości, który może być światłem i przewodnikiem naszej modlitwy i naszego życia do następnego Tygodnia Biblijnego.

W naszym kościele dziś nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Msza św. o godz. 17.00.

Przy drzwiach kościoła ofiarą do puszek dziś wspieramy działalność diecezjalnego Radia Anioł Beskidów. Bóg zapłać za ofiary.

W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość Św. Wojciecha, biskupa
i męczennika, głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Św. Wojciech patronuje też Akcji Katolickiej – jest to więc jej święto: zachęcamy do zainteresowania i zaangażowania się w jej działania.

W sobotę, 24 kwietnia chcemy pamiętać w modlitwie o strażakach
w dniu święta ich patrona, św. Jerzego

Przyszła niedziela, 25 kwietnia jest Niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczynającą Tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele na drodze życia kapłańskiego, zakonnego czy misyjnego.

Bardzo dziękujemy przedstawicielom Apostolstwa Dobrej Śmierci, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o czystość w naszej świątyni. Prosimy o podjęcie dyżuru od poniedziałku po Mszy św. o godz. 8.00 Rycerzy św. Michała Archanioła.

Ks. Krzysztof Porosło – teolog, duszpasterz akademicki, pasjonat liturgii wygłosi 20 kwietnia w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „WRÓĆ DO EUCHARYSTII”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św.
o 18.15. Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.

Przypominamy o walorach czytania i zachęcamy do lektury katolickiej prasy ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Z Bożym błogosławieństwem nasza codzienność może być o wiele owocniejsza i dla nas bogatsza w czynione dobro bliźnim, szczególnie potrzebującym pomocy.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk