Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.04.11.

Decyzją 357 Konferencji Episkopatu Polski dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody 77 Tygodnia Miłosierdzia, który potrwa do 17 kwietnia. Obchodzimy go pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele charytatywne. Bóg zapłać za ofiary.

Z racji patronalnego święta Caritas  słowa wdzięczności kierujemy do członków naszego Parafialnego Zespołu Charytatywnego na czele z przewodniczącą, P. Ireną. Dziękujemy za zaangażowanie w posługę najbardziej potrzebującym, których ze względu na udział parafii w ogólnopolskim projekcie pomocy jest też wielu spoza naszej parafii. Niech waszą bezinteresowną służbę wszystek trud dla dobra bliźnich nagradza Miłosierny Bóg.

Popołudniowe nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 16.30, wieczorna Msza św. o 17.00.

Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek,12 kwietnia o godz. 17.15 modli się ze św. Maksymilianem, o godz. 18.00 uczestniczy we Mszy św., a po niej weźmie udział w konferencji formacyjnej.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej kontynuuje formację po wieczornej Mszy św. w środę.

W piątek, 16 kwietnia z racji trzeciego piątku miesiąca przypada dzień modlitw do Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele Msza św. o godz. 15.00 w intencji czcicieli z Koronką po jej zakończeniu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę, 17 kwietnia na Mszy św. o godz. 8.00 w intencji żyjących i zmarłych członków ; po niej przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę, 18 kwietnia, przypada trzecia niedziela wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. W tym dniu ofiarą do puszek wspieramy działalność Radia Diecezjalnego Anioł Beskidów.

Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek po Mszy św.
o godz. 8.00 Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Wybierającym szkołę średnią poleca się Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Cieszynie. Zainteresowani znajdą bliższe informacje na stronie internetowej.

Polecamy serdecznie lekturę katolickiej prasy ze stolików za ławkami
w kościele.

Błogosławieństwo w naszą codzienność wynosimy z każdego Zgromadzenia Eucharystycznego.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk