Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.03.28.

Zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żalów z rozważaniem pasyjnym o 16.15 i po nim Mszę św. o 17.00.

Wchodzimy w czas Wielkiego Tygodnia – szczególnie bogatej i wymownej liturgii. Porządek znajdziemy też w gablotach i na stronie internetowej parafii.

Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego jaśnieje jako szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą św. Wieczerzy Pańskiej, ma swój szczyt w Wigilii Paschalnej i kończy się II nieszporami uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. W czasie Triduum istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego.

W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja „w ciemnicy” do godz. 22.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły /jakościowy: wstrzemięźliwość od potraw mięsnych
 i ilościowy: jemy tylko raz „do syta”/. Zachęcamy wiernych do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych aż do celebracji Wigilii Paschalnej. Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00.

W Wielką Sobotę adoracja od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych od godz. 10.00 do 15.00 co godzinę. Prosimy pamiętać o przepisach sanitarnych.

Wigilia Paschalna w Wielką Noc jest czuwaniem na cześć Pana. Prosimy, by wierni przynieśli ze sobą na wieczorną liturgię o godz. 20.00 świece.

Spowiedź święta w Wielkim Tygodniu: poniedziałek, wtorek, środa: pół godziny przed Mszą św., a dodatkowo po wieczornej Mszy św. do godz. 19.30; czwartek, piątek i sobotę: 7.00 – 9.00. Zachęcamy do spowiedzi przed Świętym Triduum Paschalnym i pełnego udziału w liturgii!

Od Godziny Miłosierdzia w Wielki Piątek do „Białej Niedzieli” po wieczornej liturgii Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego /w Wielką Sobotę na adoracji o godz. 15.00, w Niedzielę na Nieszporach Wielkanocnych/.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Składka w Wielki Piątek na Boży Grób w Jerozolimie, w Niedzielę Wielkanocną na Seminarium Duchowne, a w Poniedziałek Wielkanocny na uczelnie katolickie w Polsce.

Biblioteka parafialna będzie nieczynna w okresie świątecznym do 11 kwietnia br. włącznie. Przepraszamy czytelników.

Kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek i środę. W wypadkach losowych kontaktujemy się bezpośrednio z księżmi.

Dziękujemy wspólnocie Żywego Różańca za ofiarę na kościół, Państwu Niemczyk za dar jajek dla najbardziej potrzebujących na Wielkanocne Święta, Kierownictwu sklepu „Ratuszowy” słowa wdzięczności za przygotowanie paczek. Dziękujemy też serdecznie wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz za prace dekoracyjne w przygotowaniu naszej świątyni na Wielkanoc – Bóg zapłać!.

Dziś jeszcze po Mszach św. w budynku katechetycznym możemy się zaopatrzyć w paschaliki, czy baranki wielkanocne aby w ten sposób wesprzeć charytatywne dzieła Kościoła – zachęcamy do wstąpienia.

Dziękujemy Żywemu Różańcowi za dyżur czystości w kościele. Prosimy o podjęcie dyżuru Kościół Domowy w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Zachęcamy do nabywania i lektury katolickich czasopism ze stolików w kościele.

Z błogosławieństwem Bożym idziemy w Wielki Tydzień – czas największego w roku Misterium naszej wiary.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk