Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.03.21.

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy do włączenia się i odnowy wewnętrznej. Witając Księdza Rekolekcjonistę życzymy mu obfitych owoców posługi.

Plan /jest też w gazetce i w gablotach/: Rozpoczniemy dziś na wszystkich Mszach św. Rekolekcyjne rozważanie pasyjne na Gorzkich Żalach o 16.15. Nauki dla wszystkich: poniedziałek i wtorek na Mszach o 8.00 i 18.00. Zakończenie w środę na Mszach św. o 8.00 i 18.00. Dodatkowo w poniedziałek: – po mszy o 8:00 dla starszych i samotnych;- po mszy o 18:00 – nauka dla kobiet. We wtorek – po Mszy św. o 18.00 nauka dla mężczyzn. W środę – Adoracja Najświętszego. Sakramentu od 15:00 do mszy wieczornej. Okazja do spowiedzi: pół godz. przed Mszą św. rano i 1 godz. przed Mszą św. wieczorem; dodatkowo na adoracji w środę od godz. 15.00.

Od dzisiejszej niedzieli zachowujemy zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłonimy po wielkopiątkowej liturgii.

Tydzień Modlitwy w Obronie Życia trwa od Uroczystości św. Józefa do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, 25 marca. Będziemy obchodzić w tę uroczystość Dzień Świętości Życia. W naszym kościele na Mszy św. o godz. 18.00 w intencji wszystkich broniących prawa do życia każdego człowieka, będzie możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje przystąpienia do ruchu adopcyjnego
i podjęcia adopcji znajdziemy na stolikach z prasą. Ofiara zbierana w uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeznaczona jest na Dom Matki i Dziecka.

W tym dniu też przypada 29. rocznica erygowania naszej diecezji, o której chcemy pamiętać w modlitwie.

W piątki w naszym kościele Droga Krzyżowa: dla wszystkich o 8.30 i 17.15; dla dzieci o 16.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

Przypominamy, że z najbliższej soboty na niedzielę, nocą, będzie zmiana czasu
z zimowego na letni. Zegary przesuwamy o 1 godz. „do przodu” /z 2 na 3/

Za tydzień, 21 marca Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie gałązek palmowych przed Mszą św. o godz. 12.00. Poświęcenia zwykłego dokonamy też na Mszach św. dopołudniowych. W tym dniu w Kościele Katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego.

Dziękujemy Różom Żywego Różańca 1 – 7 za dyżur czystości. Prosimy o podjęcie dyżuru Róże 8 – 15 w poniedziałek po nauce dla seniorów ok. gaz. 10.00.

W budynku katechetycznym możemy po Mszach św. nabywać paschaliki i baranki wielkanocne, włączając się tą drogą w charytatywne dzieło Kościoła. Dla „Caritas” Polskiej możemy też przeznaczyć 1 % z rozliczenia podatkowego.

Zachęcamy do nabycia i lektury prasy ze stolików w kościele. Za tydzień w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dodatek – pomoc w głębszym przeżyciu liturgii Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego”

Wyjdźmy umocnieni błogosławieństwem na czas rekolekcyjnej przemiany
i godnego przygotowania do Paschalnego Triduum.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk