Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.11.08

Dzisiejsze niedziela, druga listopada, jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W ten sposób międzynarodowa organizacja katolicka Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce zwrócić uwagę na problem wolności religijnej, jako jedno z podstawowych praw człowieka. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Przywrócić nadzieję” i poświęcony Republice Południowej Afryki, gdzie od 2013r. trwa wojna
i zginęło już ok. pół miliona ludzi. Więcej informacji na ulotkach przy prasie za ławkami.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i Mszę św. wieczorną o 17.00.

W poniedziałek, 9 listopada – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata. Na Mszę Św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej zaprasza wszystkich Stowarzyszenie
w poniedziałek, 9 listopada o godz. 18.00.

We wtorek, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. W drugi wtorek miesiąca o godz. 18.00 w naszym kościele odprawiamy Mszę św. w intencji zniewolonych nałogiem oraz za rodziny uzależnionych. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. Zaprasza serdecznie do modlitwy Bractwo Trzeźwości!

W środę, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy 102–gą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się i intencjach naszej Ojczyzny. Na Mszę św.
w intencji Ojczyzny zapraszamy do naszego kościoła o godz. 9.00. W obecnej sytuacji nie będzie przemarszu na cmentarz, a uroczystość będzie miała wymiar jedynie parafialny. 

W czwartek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W piątek, 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Od piątku po wieczornej Mszy św. w naszym kościele Nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Za tydzień w niedzielę Światowy Dzień Ubogich. To przypomnienie, że ubóstwo znajduje się w samym centrum Ewangelii! Papież Franciszek: ”to najbardziej godne przygotowanie do przeżycia uroczystości naszego Pana Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, który utożsamia się z maluczkimi i ubogimi”. Przy wejściach do naszego kościoła w przyszłą niedzielę okazja złożenia ofiary charytatywnej na cele CARITAS naszej diecezji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie: Bóg zapłać!

W przyszłą niedzielę, trzecią listopada, przypada też Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych – dzień pamięci i modlitwy o tych, którzy zginęli lub zostali poszkodowani w wypadkach oraz ich bliskich, przeżywających tragedie rodzinne i osobiste.

Jak wielu zauważyło nasza świątynia na ścianie głównego wejścia została oszpecona przez wandali spod znaku „Protestu Kobiet”. Zgłosiliśmy ten fakt na policji, a ścianę wejściową trzeba będzie odnowić mimo gorliwości kogoś, kto szkodę – być może z dobrej woli – zamaskował.

Dom Opieki „Józefów, prowadzony przez KIK w Bielsku-Białej usilnie poszukuje wolontariuszy do pomocy w sytuacji nadzwyczajnego ubytku opiekunów wskutek choroby i kwarantanny. Szczegóły na plakatach gablot przykościelnych.

Po ostatnich przepisach sanitarnych informujemy, że w naszym kościele jednocześnie może uczestniczyć ok. 107 osób. W duchu miłości bliźniego zachowujmy przepisy sanitarne
z pełnym zaufaniem do Bożej Opatrzności, u której chcemy wypraszać naszą obronę i zmiłowanie nad światem.

Prosimy korzystać z prasy katolickiej, która przynosi rzetelne informacje nt. sytuacji
w świecie i w Ojczyźnie, jednocześnie pomagając w zrozumieniu zjawisk i wydarzeń oglądanych z perspektywy wiary.

Błogosławieństwem umacnia nas Bóg na zakończenie liturgii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk