Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.11.01.

Dziś, wobec zamknięcia cmentarzy ze względu na epidemię utrudnione są odwiedziny bliskich przy grobach, ale zapraszamy na modlitwę za zmarłych do kościoła. Nieszpory za zmarłych odprawimy o godz. 16.30, wypraszając bliskim miejsce u Boga wśród zbawionych. Wieczorna Msza św. o 17.00. 

Od dzisiejszej Uroczystości Wszystkich Świętych zachęcamy do zyskiwania odpustu za zmarłych. Możemy go zyskać będąc w stanie łaski uświęcającej, wolni od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modląc się Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwą
w intencji Ojca św.

Ten sam odpust możemy zyskać ze względu na pandemię nie tylko w pierwszym tygodniu, ale także przez cały miesiąc listopad przy nawiedzeniu cmentarza i modlitwie za zmarłych.

Polecamy włączenie się w dniu dzisiejszym do inicjatywy modlitewnej wiernych „Różaniec do granic”. Ważna jest intencja i forma modlitwy. Odmawiany Różaniec ma być wynagrodzeniem wobec dzieci, które przez nasze grzechy lub zaniedbania nie mogły przyjść na świat. To inicjatywa pokutna za grzechy przeciwko życiu z prośbą do Boga o miłosierdzie.

W poniedziałek jutrzejszy, 2 listopada, – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Kościół modli się w tym dniu za dusze wszystkich zmarłych wiernych, którzy oczekują jeszcze w czyśćcu ostatecznego zmiłowania i dopuszczenia do pełnej chwały zbawionych.

W środę, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada 40 rocznica przyjęcia sakry biskupa Janusza Zimniaka. Biskupa seniora polecamy pamięci modlitewnej wszystkich.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odnowieni w życiu sakramentalnym weźmy udział w czwartek o 17.00 w Godzinie Świętej i o 18.00 we Mszy św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do życia konsekrowanego w Kościele. W piątek o godz. 16.00 spowiedź, a o 16.30 Msza św. dla dzieci. Msze św. z pierwszo-piątkowym nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.00 

i 18.00. Do spowiedzi okazja na pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę Msza św.
o godz. 8.00 ku czci Niepokalanej Matki Bożej z pierwszo-sobotnim nabożeństwem Maryjnym po niej.

Na stolikach przy wejściach kościoła – tradycyjnie – pozostawione są formularze „wypominek”: jednorazowych lub rocznych, na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. Za poleconych w „wypominkach jednorazowych” będziemy się modlić
w pierwszych dniach listopada codziennie przed wieczorną Mszą św. na różańcu, Wymienionych w „wypominkach rocznych” w piątki w ciągu roku przed wieczorną Mszą św., polecamy na różańcu, a raz w miesiącu sprawować za nich będziemy Najświętszą Ofiarę. Możemy wypominki składać w zakrystii lub kancelarii.

W kancelarii parafialnej od wtorku, 3.listopada w godzinach otwarcia przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych za zmarłych na przyszły rok kalendarzowy. Prosimy przy zamawianiu zachować przepisy sanitarne, co z pewnością jak mówi nam doświadczenie lat poprzednich, wymagać będzie od nas cierpliwości

Zachęcamy do sięgania po czasopisma katolickie i lekturę tygodników za stolików za ławkami

Potrzebne nam bardzo na czekające nas dni błogosławieństwo Boże. Chcemy je przyjąć i wypełnić nim życie w tygodniu, który przed nami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk