Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.10.25

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujemy Bogu za to szczególne miejsce Jego działania. Modlimy się za żyjących i zmarłych fundatorów, ofiarodawców i budowniczych naszej świątyni. 

Modlitwa różańcowa – w ostatnim już tygodniu października – w naszym kościele na nabożeństwach w dniach powszednich o godz. 17.15 w niedziele i uroczystości – także i dziś – o 16.30.

Mimo przeszkód, jakie niesie także przestrzeganie przepisów sanitarnych, winniśmy się zapytać, czy wzięliśmy udział choć raz w tym nabożeństwie? Zachęcamy do odmawiania różańca we wspólnotach rodzinnych lub indywidualnie.

W środę, 28 października, przypada święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętamy o biskupie – seniorze Tadeuszu z racji jego Imienin.

W piątki wieczorem na spotkania, na Mszę św. z rozważaniem, zapraszamy młodzież. W atmosferze częstego kwestionowania wiary, skorzystajmy z podpowiedzi św. Jana Pawła II: „Wiara umacnia się, gdy się nią dzielimy”.

W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Aktualne przepisy pandemiczne uniemożliwiają sprawowanie Mszy św. na cmentarzach oraz organizowanie tam procesji z modlitwą za zmarłych. Zaplanujmy uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii w przyszłą niedzielę! W naszym kościele we Mszy św. może uczestniczyć przy zachowaniu przepisów sanitarnych obowiązujących
w „czerwonej strefie” 228 osób.

Ksiądz Bisku Ordynariusz w trosce o zdrowie i życie wszystkich wiernych do odwołania zawiesza spotkania formacyjne wszystkich grup w parafiach: dziecięcych, młodzieżowych i dla dorosłych.

W październiku w kancelarii parafialnej rezerwować możemy intencje z okazji ważnych dla nas wydarzeń: jubileuszów rocznic, imienin, urodzin … To dla wierzących może być bardzo cenny upominek… Zachęcamy do skorzystania z okazji rezerwacji intencji dla osób żyjących w godzinach czynnych kancelarii. W przyszłym tygodniu od wtorku możliwe będą rezerwacje za zmarłych na przyszły rok kalendarzowy.

W listopadzie modlimy się za zmarłych. Na stolikach z prasą formularze wypominek, na których wypisujemy imiona zmarłych i składamy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Prasa katolicka na stolikach za ławkami. Może ktoś, kto nie mógł dziś dotrzeć do kościoła byłby wdzięczny za przyniesienie mu katolickiego czasopisma? Zachęcamy do lektury tygodników katolickich.

Z błogosławieństwem Bożym wchodzimy w dzisiejszy odpoczynek i codzienne trudy tygodnia – ostatniego w miesiącu różańcowym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk