Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.09.27

Dzisiejsza niedziela w Kościele jest Światowym Dniem Migranta i Uchodźcy i ma przynieść pomoc także w zachowaniu wiary ludziom wyrwanym ze środowisk rodzinnych. 

Łączymy się dziś w modlitwie z uczestnikami parafialnej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej i wypraszamy obfitość oraz trwałość owoców dobra dla wspólnoty i każdego z parafian. Nabożeństwo popołudniowe dziś o 16.30, a wieczorna Msza św. o 17.00.

W poniedziałek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika. Po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Żywego Różańca w budynku katechetycznym.

We wtorek, 29 września – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

W środę, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i dra Kła. 

W czwartek, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W czwartek też o godz. 18.40 w kościele spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a do kawiarenki na pierwsze po wakacjach spotkanie katechezy dorosłych z cyklu „Czy wiesz, w co wierzysz”? 

W tym dniu także, w czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. „Październik – miesiącem różańca – zapraszamy na modlitwę na nabożeństwa do naszego kościoła: w dniach powszednich o godz. 17.15, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30. Sama Matka Boża prosi: odmawiajcie różaniec!

W piątek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów – nie zapominajmy
o modlitwie do naszych niebieskich Opiekunów. W piątki wieczorem na Mszę św. z rozważaniem, na spotkania zapraszamy szczególnie młodzież 

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. dni odnowy życia Bożego. W I czwartek: godz. 17.00 Godzina Święta, o 18.00 Msza o powołania do służby w Kościele; w I piątek: g. 16.00 spowiedź dzieci, o 16.30 Msza Szkolna, a po Mszy św. o 8.00
i 18.00 nabożeństwa do Najśw. Serca P. Jezusa; w I sobotę miesiąca: o g. 8.00 Msza św. ku czci Maryi Niepokalanej i nabożeństwo pierwszo-sobotnie przed Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę, 4.X. na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.

W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – kolekta specjalna na potrzeby parafii.

Organizowane jest wspólne wyjście do kina w czwartek, 8.października na film pt. „Wojtyła – śledztwo”. Zapisy z wpłatą 13,- zł dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii. Zachęcamy do obejrzenia.

„Drodzy Parafianie W imieniu własnym, Redakcji i wszystkich słuchaczy Radia Anioł Beskidów wyrażam wdzięczność za ofiary, które złożyliście w ubiegłą niedzielę dla wsparcia działalności diecezjalnego radia. Przede wszystkim dziękuję ofiarodawcom, wolontariuszom którzy zbierali ofiary i tym którzy wspomogli naszą rozgłośnię indywidualnie zasilając konto Anioła Beskidów” – pisze ks. Piotr Bączek, dyrektor Radia.

Przy wejściach do kościoła możemy podpisem wesprzeć inicjatywę obywatelską domagającą się zakazu organizowania tzw. „marszów równości” i propagowania ideologii gender. Przy podpisie potrzebny jest dokument tożsamości.

W gablotach znajdziemy bliższe informacje nt. festiwalu „OrgaNowe Bielsko-Biała” z terminarzem koncertów organowych w kościołach bielskich, na zakończenie także w naszej świątyni. Najbliższy – 3 października o godz. 19.00 w Komorowicach.

Tygodniki katolickie czekają na nas w kościele na stolikach za ławkami – zachęcamy do lektury.

Niech obfite błogosławieństwo Boże będzie naszym wsparciem na naszych drogach codzienności.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk