Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.08.23

Po południu w naszym kościele jedynie Msza św. o godz. 17.00 – zapraszamy.

W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła, Wieść niesie, że poniedziałek, 24 sierpnia jest świętem księży wikarych. Serdecznie więc pamiętamy w modlitwie i życzymy Księżom Wikariuszom obfitości wszelkiego dobra!

– w środę, 26 sierpnia – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Wizerunek z Narodowego Sanktuarium Jasnogórskiego znany jest i czczony na wszystkich kontynentach, ale szczególnie bliski Polakom. Jasna Góra jest „oblężana” przez pielgrzymów pokonujących trudności związane z ograniczeniami czasu epidemii, na różne sposoby podejmujących trud pielgrzymowania do Matki Chrystusa, „Królowej Naszego Narodu”. „To nie magia, ale działanie Pana Boga. Tu jest dom, bo tu jest Matka” – mówią ojcowie Paulini. Zachęcamy do uczczenia Maryjnego święta uczestnictwem w liturgii w środę.

– w czwartek, 27 sierpnia – wspomnienie św. Moniki, matki cierpliwie i skutecznie modlącej się o nawrócenie syna, św. Augustyna.

– w piątek, 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. Comiesięczne czuwania przy figurze Bolesnej Piety Hałcnowskiej prowadzą w tym roku parafie naszego dekanatu. Najbliższe, w piątek, 28 sierpnia pod przewodnictwem salwatoriańskich parafii z Bystrej i Cygańskiego Lasu. Początek o godz. 18.00, zakończenie Mszą św. o g. 20.00 i Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do uczestnictwa w tym czuwaniu także naszych parafian!

– w sobotę, 29 sierpnia – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. W parafii
w Pogórzu k/Skoczowa o godz. 9.00 rozpoczyna się Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. 

Nasza biblioteka parafialna wznowi działalność po przerwie wakacyjnej od środy,
2 września. Z biblioteki będziemy mogli korzystać w środy od 16.00 do 18.00 i w niedziele od 8.30 do 12.00. Prosimy przy korzystaniu z biblioteki pamiętać też o przepisach sanitarnych w czasie epidemii.

Serdecznie chcemy przyjąć w parafii kleryka Mikołaja Krzyżowskiego który, decyzją przełożonych naszego seminarium duchownego, – jak co roku u nas- odbywać będzie
w sierpniu i wrześniu staż katechetyczny. Polecajmy go w modlitwie Panu Bogu.

Jeszcze w dzisiejszą niedzielę, przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa  /przy dworcu/ w Bielsku-Białej możemy obejrzeć wystawę nt. „Jak Polacy słuchali Papieża”. Polecamy uwadze Parafian i zachęcamy do obejrzenia.

Rozumiemy możliwość korzystania z elektronicznych mediów dla zdobycia bieżących informacji, ale namawiamy też do lektury tygodników katolickich ze stolików w kościele zza ławkami, w których możemy znaleźć szersze i głębsze przybliżenie tematu, a przede wszystkim rzetelne przedstawienie katolickiego spojrzenia na rzeczywistość w której czasem nawet trudno o orientację. `Czytajmy katolicką prasę.

Niech każdy cieszy się owocem uczestnictwa w Ofierze Zbawienia: obfitym błogosławieństwem w ostatnim tygodniu wakacyjnym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk