Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.06.28

Popołudniowe nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa dziś
o godz. 16.30; wieczorna Msza św. o 27.00 – zapraszamy do uczestnictwa.

W ostatnie dni miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa nabożeństwa czerwcowe łączymy z wieczorną liturgią. Zapraszamy na nie serdecznie!

W poniedziałek, 29 czerwca – przypada liturgiczna uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to jedna ze zniesionych uroczystości, więc zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św., jeśli tylko warunki na to pozwalacją.

We wtorek, 30 kończymy czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa,

W piątek, 3 lipca – święto Św. Tomasza, apostoła. To dzień Imienin naszego Księdza Tomasza – zapraszamy na Mszę św. w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do służby w kapłaństwie, życiu zakonnym
i posługi misyjnej, wypraszamy wierność powołanym do posługi zbawienia w czwartek
o godz. 17.00 na Godzinie Świętej i Mszy św. o 18.00. W piątek czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa w sposób szczególny na nabożeństwie po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.
W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny na Mszy św.
o godz. 8.00 oraz na nabożeństwie wynagradzającym po niej.

Radością jest powinność dziękowania za szczególne zaangażowanie parafian w życie
i funkcjonowanie wspólnoty, czego byliśmy świadkami w ostatnich tygodniach. Bardzo dziękujemy Paniom i Panom w ubiegłym tygodniu pracującym przy obejściu naszej świątyni 

z troską o godne przyjęcie w naszej parafii Księdza Biskupa Diecezjalnego z okazji Bierzmowania naszej młodzieży. Bóg zapłać!

Z wiadomości gospodarczych parafii: najwyższe drzewo naszej przykościelnej zieleni wymaga ścięcia. Konieczność jego ścięcia spowodowana jest zarostem korzeni drzewa
w rurach kanalizacji deszczowej od strony zakrystii. W urzędzie miasta, w Wydziale Ochrony Środowiska został włożony wniosek z prośbą o pozwolenie na ścięcie sekwoi. Czekać będziemy na decyzję, by rozpocząć prace remontowe. Koniecznym też okazał się remont kanalizacji od strony budynku katechetycznego. Czekają nas więc poważne prace ziemne które wypadnie podjąć w okresie wakacji.

Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca składka specjalna na cele parafii.

Imieniny to okazja uświadomienia sobie jak potężnego mamy przed Bogiem obrońcę i opiekuna – naszego Patrona. Księdzu Piotrowi, serdecznie dziękując za wszelkie dzieła dobra wśród nas, życzymy skutecznego wstawiennictwa Świętego Apostoła u naszego Mistrza i Pana oraz zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci, zwłaszcza na Jutrzejszej, poniedziałkowej Mszy św. o godz. 7.00, zamówionej w jego intencji.

Prosimy o spojrzenie w gabloty przykościelne zainteresowanych wyborem szkoły ponadpodstawowej, a także planujących wyjazd do sanatoriów

Zabierzmy ze stolików w kościele do czytania czasopisma katolickie. Ich nabywanie wspiera katolickie media, które proszą o pomoc w okresie znaczącego spadku czytelnictwa, spowodowanego ograniczeniami liczby uczestniczących we Mszach św. w niedziele i uroczystości.

Cieszmy się Bożą opieką i błogosławieństwem na wakacyjnych szlakach. Nie zapominajmy o obowiązkach wiary, także gdy jesteśmy poza domem rodzinnym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk