Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.06.21.

UWAGA! PIĄTEK WIECZÓR:

G. 17.00 MSZA ŚW. BIERZMOWANIA

G.19.00 MSZA ŚW.  PARAFIALNA ZA ZMARŁYCH…

Zapraszamy dziś na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

W miesiącu poświęconym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa nabożeństwa czerwcowe będziemy łączyć z wieczorną liturgią. Niewątpliwą, dodatkową radością jest udział w nich dzieci pierwszokomunijnych w swoich odświętnych strojach. Zapraszamy je serdecznie wraz z rodzicami i wychowawcami, by tak uczyły się bliskości z Jezusem, którego zaproszenie do Komunii niedawno zrealizowały!

W środę, 24 czerwca – przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,

W piątek, 26 czerwca jest ostatnim dniem roku szkolno-katechetycznego zachęcamy do dziękczynienia z dary mijającego roku. Zakończenie roku szkolno – katechetycznego w naszym kościele w piątek Mszą św.
o godz. 8.00 dziękczynną za opiekę i łaski minionego roku dla uczniów, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Zapraszamy wszystkich do udziału!

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku swoje spotkanie w kapicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok katedry bielskiej Św. Mikołaja/ mają w niedzielę, 28 czerwca br.: o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., o 10.00 Msza św. z homilią.

Czuwania u Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie w ostatnie piątki miesiąca w tym roku prowadzą parafia naszego dekanatu – najbliższe 26.06 poprowadzi parafia z Kamienicy. Porządek czuwania o godz. 18.00: Różaniec, Droga Krzyżowa, o godz. 20.00 Msza św. z bpem Piotrem i tegorocznymi kapłanami wyświęconymi w naszym kościele na zakończenie.

Nie jedynie z powinności, ale i potrzeby serca jeszcze raz bardzo dziękujemy za przykościelne prace z zielenią, za troskę o porządek, czystość i estetykę obejścia kościoła i budynków kościelnych Paniom i Panom bezinteresownie pracującym nad tym w ubiegłym tygodniu.

Wakacje rozpoczynają się w tym tygodniu. Inne od wszystkich dotąd (jak zawsze). Oby były niezmienne w jednym: z Bogiem, bo takie są najwspanialsze! Będą jeśli: przeżyjemy je z łaską Bożą w sercu, z codzienną modlitwą, coniedzielną Eucharystią, systematyczną lekturą fragmentu Ewangelii. Wróćmy
z nich mocniejsi w wierze! 

Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Błogosławieństwo Boże niech będzie naszym umocnieniem i w trudnych wyzwaniach, jakie niesie życie ratunkiem w realizacji Bożej woli w naszej codzienności.

 

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk