Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.05.10.

W dzisiejszą niedzielę ofiarą do puszek przy wejściach kościoła wspomagamy nasze diecezjalne radio Anioł Beskidów. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Informujemy też, że radio można wesprzeć indywidualnie na konto podane na internetowej stronie radia.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele tradycyjnie: w dniach powszednich przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości – o godz. 16.30. Ograniczają nas przepisy co do ilości uczestników w kościele, ale jesteśmy wolni w duchowej łączności modlitewnej dla oddania czci i wypraszania wstawiennictwa u Boga w naszych intencjach przez Królowej Maja.

Liturgiczne obchody w tygodniu:

W poniedziałek, 11 maja o godz. 18.00 na wieczornej Mszy św. spotyka się Rycerstwo Niepokalanej, by odnowić swoją wspólnotę, ożywić w niej więzi, a przede wszystkim uczcić Królową maja i na nowo Jej opiece się powierzyć.

BRACTWO TRZEŹWOŚCI w drugi wtorek miesiąca, 12 maja, w kościele modli się
o godz. 17.00 na Różańcu o trzeźwość, o godz. 17.30 na nabożeństwie majowym, o godz. 18.00 na Mszy św. o trzeźwość Narodu i po mszy do godz. 20.00 na adoracji w kościele.

– w czwartek, 14 maja – święto Świętego Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła. Życzeniem papieża Franciszka jest aby ten dzień był dniem modlitwy, pokuty i miłosierdzia w intencji ustania epidemii koronawirusa. Odpowiedzmy na ten apel Papieża, który powierza nam troskę nie tylko o najbliższych, ale prosi o chrześcijańską solidarność także z umierającymi z głodu wskutek utrudnień ograniczeniami sanitarnymi z dotarciem do nich z pomocą nawet przez organizacje kościelne.

– w piątek, 15 maja, modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 15.00 Msza św. w kościele z Koronką do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

– w sobotę, 16 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Apostolstwo Dobrej Śmierci w sobotę, 16 maja o godz. 8.00 w kościele na Mszy św., jak co miesiąc modli się za przyczyną Maryi o pomoc w realizacji celów Stowarzyszenia.

W przyszłą niedzielę włączymy się w dziękczynienie Panu Bogu za życie i pontyfikat papieża św. Jana Pawła II z racji jego zbliżającej się setnej rocznicy urodzin.

Informujemy narzeczonych, którzy planują zawarcie małżeństwa w najbliższym czasie: W związku z sytuacją epidemiczną w dalszym ciągu odwołane są nauki przedślubne oraz spotkania w poradniach rodzinnych w dotychczasowej formie. Narzeczeni z diecezji bielsko-żywieckiej planujący ślub w miesiącach lipiec i sierpień 2020 r. mogą uczestniczyć w bezpośrednim przygotowaniu do zawarcia Sakramentu Małżeństwa w formie online. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: nauki.rodzina.bielsko.pl.
W razie pytań prosimy o kontakt od poniedziałku do piątku w godz. Od 9.00 do 13.00 pod nr tel. 734 176 645.

Zachęcamy serdecznie do sięgania po prasę katolicką. Jej lektura z pewnością może być bardzo pomocną w obecnej sytuacji na drogach wiary.

Błogosławieństwo mszalne jest przypomnieniem, że nie opuścił nas Pan Bóg,
a umocnieni nim stajemy się zdolni nie tylko sami cieszyć się głębszym zrozumieniem rzeczywistości, ale także dzielić się tym światłem z zagubionymi i coraz bardziej zniecierpliwionymi mnożącymi się trudami codzienności.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk