Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.11.17.

Dziś w naszym kościele o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe, a po nim Msza św. o 17.00 – zapraszamy.

W jutrzejszy poniedziałek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny księdza biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji. 

W poniedziałek, też Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Różaniec ze św. Maksymilianem o godz. 17.15, na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej na spotkanie formacyjne w budynku katechetycznym.

W środę, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

W czwartek, 21 listopada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień imienin księdza biskupa Janusza Zimniaka, a także naszego Księdza Janusza. Pamiętamy w modlitwie w intencjach Czcigodnych Solenizantów.

W piątek, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Święta Cecylia jest Patronką Śpiewu Kościelnego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji P. Organisty i parafialnego chóru INWENCJA – zapraszamy do uczestnictwa!

Katecheza dla uczniów klas III SP nr 36, przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się wyjątkowo w sobotę, 23 listopada o godz. 9.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Codziennie po wieczornej Mszy św. modlimy się Nowenną przed tą uroczystością. Zapraszamy do włączenia się w to modlitewne przygotowanie.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku, zapraszamy na spotkanie niedziele (24 listopada br.) w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej obok katedry św. Mikołaja w Bielsku – Białej. Od 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00. Msza św.

W przyszłą niedzielę chcemy dołączyć do ogólnopolskiej akcji charytatywnej dla wsparcia głodujących w Sudanie Południowym. Będziemy mogli to uczynić składając ofiary pieniężne po Mszach św. przy drzwiach wejściowych do naszego kościoła.

Członków Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie formacyjne w poniedziałek, 25 listopada po Mszy św. wieczornej do kawiarenki EMAUS.

Niezwykła siostra Anna Bałchan – Założycielka i Prezes Stowarzyszenie PoMOC dla Kobiet i Dzieci, we wtorek 19 listopada wygłosi w Hałcnowskiej Bazylice, katechezę: „Kochać to znaczy nie zawsze to samo”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w sobotę, 30 listopada na rejonowy dzień skupienia do sanktuarium Św. Mikołaja w Pierśćcu. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 20,- zł. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.30.

Nasz gość z ubiegłej niedzieli, ksiądz proboszcz Piotr zwraca się do nas: W imieniu parafian oraz własnym za ofiary złożone na prace remontowe kościoła Świętego Pawła Apostoła na osiedlu Polskich Skrzydeł w Bielsku-Białej składam serdeczne podziękowania, zapewniając jednocześnie o modlitewnej pamięci o wszystkich pomagających nam duchowo i materialnie w naszym remontowym trudzie odnowy parafialnej świątyni. Bóg zapłać !

Zdajemy sobie sprawę z popularności mediów elektronicznych, ale uparcie polecamy lekturę prasy ze stolików za ławkami w naszym kościele. Katolickie pisma pomagają bardzo w oglądaniu wiarą rzeczywistości, w której żyjemy.

Błogosławieństwo Boże niech wiedzie nas do Uroczystości Chrystusa Króla za tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk