Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2019.11.10

Ogłoszenia duszpasterskie

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.11.10.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i Mszę św. wieczorną o godz.17.00.

W najbliższym tygodniu:

W poniedziałek, 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny. Zapraszamy do udziału we Mszy św. w naszym kościele o godz. 15.30 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza. Wcześniej, o godz. 14.00 Ks. Biskup na Cmentarzu na Osiedlu Wojska Polskiego uczestniczył będzie w Apelu Poległych i przewodniczył modlitwie za zmarłych w obronie Ojczyzny z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, kombatantów, władz naszego miasta, instytucji, ugrupowań i stowarzyszeń oraz społeczeństwa. 

We wtorek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to zarazem Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Bractwo Trzeźwości na comiesięczną Mszę św. zaprasza we wtorek, 12 listopada o 18.00. Przed Mszą św. o 17.15 Różaniec w intencjach trzeźwościowych, a po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 w kaplicy Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 we wtorek katecheza dla uczniów klas trzecich SP nr 6, przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i ich rodziców w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Natomiast spotkanie rodziców uczniów klas ósmych, przygotowujących się do bierzmowania we wtorek, 12 listopada o godz. 18.30 odbędzie się w kościele.

W środę, 13 listopada – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. O godz. 18.40 w kościele odbędzie się w środę katecheza dla przygotowujących się do bierzmowania uczniów klas VIII SP Nr 1 i 6. Do kawiarenki Emaus zapraszamy po wieczornej Mszy św. na spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W czwartek, 14 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Po wieczornej Mszy św. w budynku katechetycznym, spotkanie formacyjne członków Apostolstwa Dobrej Śmierci.

W piątek, 15 listopada, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 15.00 w kaplicy Msza św. w intencji żyjących i zmarłych czcicieli Miłosierdzia Bożego z Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

W sobotę, 16 listopada o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

Parafialny Rada Duszpasterska spotyka się na probostwie w sobotę, 16 listopada o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Rady na spotkanie.

Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci odbędzie się w sobotę, 30 listopada w Pierśćcu, w Sanktuarium Św. Mikołaja. Plan dnia na plakacie w przedsionku kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej od wtorku.

Szkoła Ewangelizacji Cyryl i Metody organizuje kurs Nowe Życie rekolekcje ewangelizacyjne w aktywnej formie w dniach 15-17 listopada w parafii Św. Jana Chrzciciela w Komorowicach. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych. Zachęcamy do udziału.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Parafii Chrystusa Króla w Bielsku-Białej Leszczynach
z okazji 25-lecia Biura w dniu 16 listopada rozpocznie Msza św. o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, 17 listopada składka przeznaczona jest na Diecezjalny Dom Duszpasterski w Andrychowie.

Wytrwale zachęcamy do lektury prasy katolickiej ze stolików w kościele. Flagi narodowe możemy nabyć przy wejściu do kościoła oraz w kawiarence Emaus.

Wszystko, co konieczne mogliśmy otrzymać z Bożych rąk na Eucharystii. Niech Jego błogosławieństwo umacnia na co dzień nasze dzieła w mocy Ducha.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk