Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.10.27.

Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii: codziennie o godz. 17.30 W uroczystości i niedziele o godz. 16.15. Dziś chcemy zwłaszcza pamiętać o żyjących i zmarłych budowniczych i dobroczyńcach naszego kościoła. Jeśli nie byliśmy jeszcze – w tym roku to już ostatnie dni nabożeństw różańcowych: zapraszamy.

Liturgiczne obchody tygodnia:

W poniedziałek, 28 października – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętamy w modlitwie o Biskupie Seniorze Tadeuszu Rakoczym z racji przypadających imienin,

W piątek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym. Procesje na cmentarze 1.listopada:

– w Kamienicy o godz. 14.30. Na zakończenie Msza św. ok. godz. 15.00,

– w Wapienicy po nabożeństwie żałobnym o godz. 14.30,

– w Katedrze Bielskiej o godz. 14.30. Na zakończenie Msza św. ok. 15.30 w kaplicy cmentarnej /ul. Grunwaldzka/.

Od południa 1 listopada, Uroczystości Wszystkich Świętych możemy w kościele zyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami /przy nawiedzeniu świątyni i modlitwie Ojcze nasz, Wierzę oraz w int. Ojca św./ Taki odpust także w dniach 1-8 listopada zyskujemy przy nawiedzeniu cmentarza i modlitwie, choćby tylko myślnej za zmarłych.

W sobotę, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się oraz oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. W Pierwszy piątek miesiąca Msze św. w porządku niedzielnym. Do spowiedzi zapraszamy w czwartek od 16.45. W Msze św. o godz.7.30 i 17.00 włączymy Litanię do Najświętszego Serca P. Jezusa. Pierwsza sobota miesiąca wypada w Dzień zaduszny i choć nie na wotywnej Mszy św., uczcimy Niepokalane Serce NMP o godz. 8.00 i po niej na nabożeństwie pierwszo-sobotnim.

Obchód chorych i seniorów naszej parafii z posługę sakramentalną, ze względu na sobotni Dzień Zaduszny, przenosimy na sobotę, 9 listopada w godzinach dopołudniowych. Adresy tych osób można podać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Na stolikach przy wejściach kościoła – tradycyjnie – pozostawione są formularze „wypominek”: jednorazowych lub rocznych, na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. Za nich będziemy się modlić w pierwszych dniach listopada, a w ciągu roku raz w miesiącu sprawować Najświętszą Ofiarę i w piątki przed wieczorną Mszą św., odmawiać różaniec . Możemy wypominki składać w zakrystii lub kancelarii.

W kancelarii parafialnej możemy rezerwować intencje mszalne na przyszły rok za naszych zmarłych od wtorku, 5 listopada w godzinach jej otwarcia.

Przypominamy o Drodze Krzyżowej w Oświęcimiu Brzezince za ofiary obozów i gułagów
w przyszłą niedzielę, 3.listopada o  godz.14.00.

W przyszłą niedzielę, 3 listopada kolekta specjalna na potrzeby parafii.

Parafialny Klub Kulturalny Beczka serdecznie zaprasza na „Beczkowisko” w sobotę, 23 listopada br. o godz. 16.30 do kawiarenki Emaus. Zapisy w kancelarii parafialnej. 

Zachęcamy aby w Święto Odzyskania Niepodległości wywiesić flagi. Można je nabyć także
w kawiarence Emaus lub przy głównym wejściu do kościoła. Zapraszamy do kawiarenki Emaus. Natomiast 3 listopada kawiarenka będzie zamknięta.

Parafia św. Maksymiliana Kolbe w Oświęcimiu proponuje pielgrzymkę do Rosji 13.06 –24.06.  v2020r. Zaliczka 1000 zł./ Całość 3600 zł i 210 Euro – pokoje 2 osobowe. Całość wpłaty do 31 marca 2020r. Więcej szczegółów przy zapisach w naszej kancelarii parafialnej.

W budynku katechetycznym znajdziemy też znicze, kalendarze, zioła…

Dziś „Gość Niedzielny” z płytą filmową; polecamy prasę katolicką.

Eucharystia ubogaca nas błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk