Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.09.22

W niedzielę dzisiejszą, 22 września, godz. 12.00 wyjazd sprzed głównego wejścia naszego kościoła do Oświęcimia na japoński spektakl operowy o Św. Maksymilianie.

W kościele dziś popołudniowe nabożeństwo o godz. 16.30, Msza św. o 17.00.

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w naszym Mieście XVIII Tydzień z Ewangelią.
W dniach 22 – 28 września w ramach tego Tygodnia zaplanowanych jest wiele inicjatyw ewangelizacyjnych i wydarzeń: niedziele ewangelizacyjne w parafiach, spotkania małżeńskie, ewangelizacja uliczna połączona z koncertem ewangelizacyjnym, spotkania dla dziecim
w parkach rozrywki, ewangelizacja młodzieży, spotkania dla osób bezdomnych… Wszystkie informacje o podejmowanych inicjatywach w ramach Tygodnia z Ewangelią można znaleźć na plakatach gablot lub stronie internetowej www.diecezja.bielsko.pl, a także na facebooku.

W liturgii najbliższego tygodnia:

– W poniedziałek, 23 września – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,

– We wtorek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego
w Bielsku-Białej,

– W piątek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,

– W sobotę, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika. Do kaplicy Miłosierdzia Bożego zapraszamy młodzież klas VIII, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania. O godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie młodzieży z Ks. Włodzimierzem, odpowiedzialnym za przygotowanie w naszej parafii.

W tym dniu odbędzie się doroczna pielgrzymka rodzin oraz Domowego Kościoła naszej diecezji do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Drogą Krzyżową. Uroczysta Eucharystia o 12.30 pod przewodnictwem Księdza biskupa Ordynariusza Romana Pindla.

W przyszłą niedzielę coroczna pielgrzymka naszej parafii do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jest jeszcze parę miejsc w autokarze – zachęcamy do wyjazdu. Autokary wyruszą spod kościoła o godz. 7.00. Rozpoczęcie „Dróżek” przy kaplicy św. Rafała pod Bazyliką w Kalwarii
o godz. 9.00. Droga Krzyżowa od stacji „U Piłata” o godz. 12.00. Pielgrzymkę zakończy Msza św. w Bazylice o godz. 14.00. Niech zawierzenie Matce Bożej Kalwaryjskiej przyniesie jak najobfitsze owoce w naszym życiu.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame w niedzielę, 29 września swoje spotkanie rozpoczynają o godz. 9.30  adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 10.00 Msza św.

Chłopców po Pierwszej Komunii św. i dziewczęta od najmłodszych klas szkoły podstawowej zapraszamy do udziału w spotkaniach Liturgicznej Służby Ołtarza i Dzieci Maryi
w soboty o godz. 8.30 ministranci, o 10.00 Dzieci Maryi.

Kawiarenka „Emaus” zaprasza na kawę lub herbatę z ciastem domowym dla relaksu
i umocnienia więzi w każdą niedzielę od 9.00 – 12.00.

Księża Pallotyni zapraszają na spektakl filmowy pt. „Powstanie Warszawskie” w sobotę, 28 września o godz. 19.00 w kościele poniżej Szpitala Wojewódzkiego.

Dziękujemy za ofiary ubiegłej niedzieli na wsparcie diecezjalnego radia Anioł Beskidów – Bóg zapłać! Zachęcamy do czytania czasopism katolickich ze stolików z prasą za ławkami w kościele.

Boże błogosławieństwo niech umacnia nasze starania ku dobremu w codzienności czekającego tygodnia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk