Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2019.06.30.

Ogłoszenia duszpasterskie

13 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.06.30

Dziś posługę Słowa w naszej parafii pełni wyświęcony w tym roku na kapłana ks. Michał, który zastępuje naszego ks. Tomasza, prowadzącego rekolekcje wakacyjne młodzieży. Po Mszy św. będzie okazja przyjąć błogosławieństwo prymicyjne z rąk Księdza neoprezbitera i otrzymać pamiątkowy obrazek.

W przedsionkach kościoła możemy złożyć swój podpis pod protestem wobec wprowadzania do szkół ideologii Gender i deprawacji młodego pokolenia przez tzw. seksedukatorów. Znamy pewnie zdecydowany sprzeciw papieża Franciszka wobec tej ideologii, która – jak nam uświadomił – jest nie do pogodzenia z naszą wiarą chrześcijańską. Zachęcamy do aktywnego świadectwa wiary i złożenia swojego podpisu pod protestem.

Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 16.30. Msza św. po nabożeństwie o 17.00.

Rycerze Świętego Michała Archanioła spotykają się w poniedziałek, 1 lipca po wieczornej mszy św. O 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego na spotkaniu modlitewnym.

W środę, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła,

W sobotę, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się o dar nowych powołań do życia konsekrowanego w czwartek o godz. 17.00 na Godzinie Świętej i o 18.00 na Mszy św., oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
w piątek po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00, a w sobotę i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny na Mszy św. O godz. 8.00.

Przypominamy narzeczonym, którzy we wrześniu planują ślub, że w sierpniu nie będzie nauk przedślubnych przy naszej parafii i przygotowania do ślubu związane z naukami
i Poradnią Życia winni zakończyć już w lipcu.

W sobotę, 6-go lipca w godzinach dopołudniowych odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii. Prosimy o zgłoszenia do zakrystii lub kancelarii adresów tych osób.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę będzie miała miejsce, jak co roku od 6 – 11 sierpnia. Zapisy na pielgrzymkę w Bielsku-Białej w hurtowni „Misericordia” przy ul. Słowackiego. Szczegółowe informacje na stronie: www.pielgrzymka.bielsko.pl.

W najbliższą sobotę pierwsze spotkanie ewangelizacyjne w Beskidach o godz. 12.00 na szczycie Pilska. Zachęcamy miłośników górskich wędrówek do uczestnictwa.

W przyszłą niedzielę kolekta specjalna na potrzeby parafii.

L,mp[ kierujemy po uroczystości Bożego Ciała do Gospodarzy miejsc ołtarzowych, do przygotowujących, dekorujących i czuwających przy ołtarzach, do upiększających procesję
i wszystkich uczestniczących w tej publicznej czci i świadectwie wiary! Specjalne podziękowania składamy dzieciom pierwszo-komunijnym i ich rodzicom za ufundowanie jednego
z ołtarzy procesyjnych! Dziękujemy także Policji za kierowanie ruchem i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem 

Lektura katolickiej prasy ze stolików za ławkami może być zarówno doskonałą formą relaksu, jak i sposobem pogłębienia naszych relacji chrześcijańskich. Zachęcamy do skorzystania.

Owocem naszego uczestnictwa w liturgii i naszą pomocą w codzienności jest błogosławieństwo Boże. Po błogosławieństwie mszalnym będziemy mieli jeszcze u stopnia ołtarza przyjąć błogosławieństwo prymicyjne z rąk ks. Michała.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk