Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.06.23

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną dokoła kościoła. Na nabożeństwie dziś chcemy nie zapomnieć o modlitwie w intencji ojców
w dniu ich święta. Msza św. wieczorna o 17.00.

Oktawa Bożego Ciała, to czas szczególnego uwielbienia Eucharystycznego Zbawiciela w procesjach dokoła kościoła na wieczornej liturgii – zapraszamy!

Dziś po południu w kościele św. Pawła na Osiedlu Polskich Skrzydeł odbędzie się koncert na cześć Św. papież Jana Pawła II z okazji 40 rocznicy jego pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. Zaproszenie z programem w gablotach przykościelnych.

W poniedziałek, 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela,

W piątek, 28 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca P. Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,

W sobotę, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka
w tym dniu przeznaczona jest na Świętopietrze.

W uroczystości zapraszamy serdecznie na Msze św., choć nie jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w nich w te dni. Zapraszamy też w czerwcu do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie wieczorem. Już w przyszłą niedzielę, 30 czerwca kończymy te nabożeństwa.

Przypominamy o Pielgrzymce Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę we wtorek, 2 lipca. Jest jeszcze możliwość zapisów wg adresu na plakacie.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę tradycyjnie odbędzie się w dniach 6 – 11 sierpnia. Zachęcamy wszystkich zdolnych do uczestnictwa w niej, a tymczasem do zapisów na pielgrzymkę w Bielsku-Białej w hurtowni „Misericordia” przy ul. Słowackiego. Szczegółowe informacje na stronie: www.pielgrzymka.bielsko.pl”.

W czasie wakacji rusza kolejna edycja „Spotkań Ewangelizacyjnych w Beskidach”. Pierwsze spotkanie 6. lipca o godz. 12.00 na szczycie Pilska. Szczegóły poznamy z plakatów gablot lub ze strony internetowej naszej diecezji.

Biblioteka parafialna prosi PT Czytelników o zwrot przed wakacjami przeczytanych książek i zaprasza do korzystania w czasie wakacji z księgozbioru w czasie dyżurów wakacyjnych biblioteki.

W a k a c j e: prosimy, by traktować ten czas nie, jako wolny od zobowiązań przyjaźni z Bogiem, ale raczej odkrywania śladów Jego wspaniałości i bliskości… Namawiamy do wrażliwej odpowiedzi na te znaki i ślady regularnymi praktykami wiary.

Z okazji zbliżających się Imienin Księdza Piotra, składamy jak najserdeczniejsze życzenia: dobrego zdrowia i obfitego błogosławieństwa w posłudze na kapłańskiej i życiu osobistym. Niech potężne wstawiennictwo Świętego Patrona będzie Księdzu niezawodnym wsparciem na drodze realizacji swego powołania i nowych wyzwań, „gdziekolwiek Pan posyła”! Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we Mszy św. w intencji Księdza Solenizanta w Dniu Święta, najbliższą sobotę.

Ze stolików za ławkami do naszej dyspozycji prasa katolicka. Korzystajmy i czytajmy, zwłaszcza młodzi na wakacjach z treści, które są umocnieniem naszej wiary i więzi ze wspólnotą Kościoła.

Niech w ostatnim już tygodniu miesiąca Serca Pana Jezusa będzie z nami Jego błogosławieństwo. Potrzebujemy go bardzo w codzienności nie tylko na wszystkich wakacyjnych szlakach i ścieżkach.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk