Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.06.09.

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 2019.06.09

Zapraszamy dziś na popołudniowe nabożeństwo o godz. 16.30 i Mszę św. o 17.00. Codziennie na wieczornej Iiturgii w czerwcu modlimy się ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w miesiącu poświęconym temu Sercu.

W poniedziałek, 10 czerwca – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Dom Matki i dziecka. Zapraszamy wspólnoty, grupy, ruchy, stowarzyszenia przy naszej parafii na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie po niej
w kawiarence EMAUS w budynku katechetycznym.

W poniedziałek, 10 czerwca, o 17.15 różaniec, o 18.00 wieczorna Msza św. w intencji Rycerstwa Niepokalanej. Spotkanie formacyjne, tym razem z grupami parafialnymi w kawiarence Emaus.

We wtorek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Bractwo Trzeźwości we wtorek wyprasza trzeźwość Narodu na różańcu o 17.00, Mszy św. o 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu do 20.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w kawiarence.

W czwartek, 13 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Papież Benedykt XVI ustanowił Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana dniem wdzięczności za Chrystusowe kapłaństwo.

Apostolstwo Dobrej Śmierci w czwartek, 13 czerwca po wieczornej Mszy św. w salce nr 5 spotyka się na formacji, a w sobotę, 15 czerwca o godz. 8.00 na Mszy św. w intencji żyjących i ++ członków Apostolstwa. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W piątek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Serdecznie dziękujemy p. Tadeuszowi za dar kwiatów i posadzenie ich w donicach przy kościele: BÓG ZAPŁAĆ! Dziękujemy też za stałą, bezinteresowną troskę o obejście kościoła, a ostatnio kosmetykę ogrodzenia trzem Panom Janom oraz P. Ludwikowi!

W dniach 8-16 czerwca w parafii NMP Królowej w Bielsku-Białej odbywają się spotkania pod hasłem „Tak na Serio” w Tygodniu Modlitw za powołanych do małżeństwa. Szczegóły wydarzenia na stronie internetowej https://taknaserio.com

Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, w oświęcimskim sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Początek o godzinie 14:30.

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wraz z Parafią Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bielsku-Białej Hałcnowie zaprasza na Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych 17 czerwca. Msza święta o godzinie 14:00.

Stowarzyszenie Mężczyźni św. Józefa zaprasza na trzecie męskie „oblężenie Jasnej Góry”, które odbędzie się w sobotę, 22 czerwca br. Rozpoczęcie o godzinie 10:00.

Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę odbędzie się we wtorek, 2 lipca. Z naszej diecezji wyjazd autokarowy o godzinie 7:00 z parkingu przy kościele Op. Bożej w Bielsku-Białej. Koszt przejazdu wynosi 40,00 złotych. Zapisy w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego (734 176 644).

Tegoroczna, XXVIII. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę wyruszy we wtorek, 6 sierpnia br. z sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie. Zakończenie pielgrzymki w niedzielę, 11 sierpnia br. o godzinie 13:30 Mszą świętą na Jasnej Górze.

Na plakatach bliższe informacje dla kandydatów  na Studium Muzyki Kościelnej.

Przy wyjściu z kościoła obok zakrystii, ze stojaka okazja do zaopatrzenia się w symbole eucharystyczne dla dekoracji na Uroczystość Bożego Ciała. Czcią wynagradzamy Eucharystycznemu Panu ostatnie demonstracyjne profanacje.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich ze stolików w kościele.

Niech z nami będzie błogosławieństwo Chrystusa w czekającej nas codzienności.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk