Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.03.24

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym o godz. 16.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 pożegnamy relikwie św. Melchiora Grodzieckiego, które gościliśmy w naszej świątyni od piąt-kowego wieczoru.
W jutrzejszy poniedziałek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zara-zem Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00, w czasie których ofiarą wspierać będziemy Dom Matki i Dziecka naszej diecezji. Wieczorna Msza św.
z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji Poczętego Dziecka oraz możliwością złożenia Deklaracji tego chrześcijańskiego zobowiązania. Ze stolików za ławkami można dziś zabrać do wypełnienie formularze takiej deklaracji. O godz. 17.15 jutro, przed Mszą św. modlitwa Różańcem za organizacje broniące życia i wszystkich zaangażowanych w obronę życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Serdecznie zapraszamy na liturgię jutrzejszą.
W dniu jutrzejszym przypada także 27 rocznica erygowania naszej diecezji. Módlmy się za nasz Ko-ściół partykularny: jego pasterzy i wiernych.
Na katechezę dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców zaprasza ksiądz Włodzimierz we wto-rek o godz. 16.30 do kaplicy Miłosierdzia Bożego.
W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 8.30 i 17.00, a dla dzieci o godz. 16.00 – zapraszamy do uczestnictwa.
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nasze wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Porządek rekolekcji znajdziemy w dzisiejszej Gazetce Parafialnej. Poprowadzi je ks. Stanisław Gańczorz, proboszcz parafii Świętych Filipa i Jakuba w Żorach, w archidiecezji katowickiej.
Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy kate-drze bielskiej w niedzielę, 31 marca swoje spotkanie rozpoczynają o godz. 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. O godz. 10.00 Msza św.
W parafii NSPJ przy dworcu 29 marca o godz. 19.00 wykład Krzysztofa Sadło nt. „Kim jest Człowiek z Całunu”?- o wynikach najnowszych badań naukowych nad Całunem Turyńskim.
Księża Pallotyni przy Szpitalu Wojewódzkim zapraszają na seans filmowy pt. „Przebudzenie Gigan-ta” w sobotę, 30 marca o godz. 19.00.
Stowarzyszenie „ADA”, pomagające dzieciom specjalnej troski zaprasza na integracyjny maraton pływacki pod hasłem „Płyniemy do Rzymu”. Szczegóły na plakacie w gablotach.
W gablotach też znajdą bliższe informacje chętni uczestnictwa w tzw. Ekstremalnej Drodze Krzy-żowej.
KOSZYK WIELKANOCNY to tradycyjna charytatywna inicjatywa pomocy potrzebującym w parafii. Akcja Katolicka i Zespół Charytatywny zapraszają w niedziele Wielkiego Postu do budynku katechetycznego, gdzie możemy się włączyć w tę pomoc. Tam znajdziemy też baranki wielkanocne, paschaliki, kartki świąteczne… Dziękujemy wszystkim za wsparcie charytatywnych dzieł parafii!
PKK Beczka zaprasza na pielgrzymki: do Sanktuariów naszej diecezji w dniu 6 kwietnia, do Wielko-polski w dniach 15-17 czerwca, na wycieczkę górską na Łysą Górę 25 maja oraz na wakacyjną wycieczkę w dniach 27 lipiec – 2 sierpień do Lwowa, na Huculszczyznę oraz do Kalwarii Pacławskiej z możliwością – dla chętnych – górskich wędrówek w Czarnohorze. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Z naszej parafii wyjazdy: na Misterium Męki Pańskiej do Teatru w Cieszynie 13 kwietnia o godz. 14.30 oraz do Łagiewnik Krakowskich w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia
o godz. 7.00. Koszt – 30,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką ze stolików za ławkami w kościele. W katolickie prasie znajdujemy najbardziej rzetelne informacje o bieżących wydarzeniach w Kościele
i świecie współczesnym.
Potrzebujemy wsparcia na naszych wielkopostnych drogach pokuty. Przyjmujemy to wsparcie w znaku Bożego błogosławieństwa.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk