Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.03.10

O godz. 16.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z rozważaniem pasyjnym. Po nim Msza św. o godz. 17.00.
Po wieczornej Mszy św. w naszym kościele będzie miał dziś miejsce koncert muzyczny, zorganizowany specjalnie dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. Koncert jest otwarty i zapraszamy do wysłuchania wszystkich chętnych.
Apostolstwo Dobrej Śmierci od poniedziałku, 11 marca po wieczornej Mszy św. Zaprasza na Nowennę do Św. Józefa. W sobotę, 16 marca o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa oraz ks. Opiekuna; po niej Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej.
Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, 11 marca zaprasza na modlitwę do Świętego Patrona o godz. 17.15, Mszę św. o godz. 18.00 w kościele i spotkanie z wyborem zarządu stowarzyszenia do kawiarenki Emaus.
We wtorek Bractwo Trzeźwości modli się od 17.15 na Różańcu i o 18.00 na Mszy św. za zniewolonych alkoholem. Po mszy adoracja eucharystyczna w kaplicy do godz. 20.00.
Środa, 13 marca to „Dzień Papieski”z racji przypadającej 6. rocznicy wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Następcy Piotra i jego posłudze dla Kościoła.
Spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozpocznie się w środę, 13 marca po wieczornej Mszy św. w kawiarence Emaus w budynku katechetycznym. Na spotka-nie zapraszamy zainteresowanych.
W piątek, godz. 16.00 Droga Krzyżowa dla dzieci, a dla dorosłych o godz. 8.30 i 17.15. Za-praszamy na to nabożeństwo przypominając, że za pobożny w nim udział zyskujemy odpust zupełny.
W piątek, 15 marca – modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 15.00 Msza św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego, z Koronką do Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.
W przyszłą niedzielę, 17 marca wspieramy ofiarą do puszek dzieci Afryki.
Parafialne rekolekcje wielkopostne w tym roku dla dorosłych: 31 marca do 3 kwietnia. W tym samym terminie przeżywać też będą rekolekcje szkoły podstawowe i gimnazja. Wygłosi je ks. Stanisław Gańczorz, proboszcz parafii Św. Filipa i Jakuba w Żorach.
Spotkanie ewangelizacyjne młodzieży w naszym kościele przewidziano na piątek, 12.04. W tym też dniu o godz. 17.00 wyruszy z naszej świątyni Droga Krzyżowa ulicami miasta.
Zachęcamy do zapisów na Pieszą Pielgrzymkę naszej diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Możemy to uczynić w kancelarii parafialnej Najśw. Serca P. Jezusa /przy dworcu/ z wpłatą 50,- zł. Szczegóły przy zapisie lub na stronie internetowej pielgrzymki.
KIK zaprasza do katedry na rekolekcje ks. Jacka Pędziwiatra od 11 do 13 marca o g. 18.30.
Księża Sercanie prowadzą Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. O spotkaniach tej grupy w sanktuarium Hałcnowskim informują plakaty i foldery na stolikach. Zachęcamy do zainteresowania i udziału w nich.
„Caritas” naszej diecezji zaprasza dzieci w wieku od 9 do 18 roku życia na kolonie do Głuchołaz w terminie od 13 do 23 sierpnia br. Koszt – 750,- zł. Zapisy do 15 kwietnia.
Urząd Skarbowy w Bielsku – Białej prosi o przekazanie informacji o zeznaniach podatko-wych drogą elektroniczną. Informację znajdziemy w Gazetce Parafialnej lub w gablotach.
Na spotkanie ze znajomymi po Mszy św. zaprasza nas kawiarenka Emaus. Błogosławieństwo Boże niech będzie naszym wsparciem w rozpoczętych dziełach wielkopostnych.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk