Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.03.03.

8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2019.03.03.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed tegorocznym Wielkim Postem. W ramach „czterdziestogodzin-nego nabożeństwa” dziś wystawienie Najświętszego Sakramentu po ostatniej Mszy św. dopołudniowej do Mszy św. wieczornej. W jutrzejszy poniedziałek od godz. 17.00 w kościele do wieczornej Mszy św.,
a we wtorek po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00 w kaplicy adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Potrwa do 10 marca.
W naszej parafii szczególnym miejscem tej modlitwy są też stałe spotkania modlitewne w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w drugie wtorki miesiąca. Parafialna Księga Trzeźwości czeka na wpisy zobowiązań do abstynencji, czy trzeźwości, choćby tylko w Wielkim Poście, przed relikwiami naszego Patrona, św. Maksymiliana.
Spotkanie Rycerzy św. Michała Archanioła rozpocznie się w poniedziałek, 4 lutego Mszą św. o godz. 18.00. Dalsza część spotkania po Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.
We wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele, ok. godz. 18.30 spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania – zapraszamy serdecznie.
W środę, 6 marca – Środa Popielcowa rozpoczyna Wielki Post, okres przygotowania w Kościele do Świąt Paschalnych przez modlitwę, pokutę i uczynki miłosierdzia chrześcijańskiego. Msze św. z posypa-niem popiołem o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30, 18.00. Kolekta w tym dniu jest jałmużną wielkopostną.
W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
W czwartek, 7 marca – pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się o nowe, liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele: adoracyjna Godzina Święta o 17.00, Msza św. w tej intencji wieczorem o 18.00. Na tej Mszy św. poświęcimy też modlitewniki dzieciom pierwszo-komunijnym.
Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z III-ch klas gimnazjum w piątek o godz. 18.30 w kaplicy Mi-łosierdzia Bożego. Natomiast kandydaci z VIII-ch klas spotkają się w tym samym miejscu i o tej samej porze w piątek, 15 marca.
Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście: Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek, godz. 16.00 dla doro-słych – piątek, godz. 8.30 i 17.15. Gorzkie Żale i rozważanie pasyjne: niedziela, godz. 16.00. Parafialne rekolekcje wielkopostne: dla dorosłych 31 marzec – 3 kwiecień, w tym samym terminie dla szkoły pod-stawowej i gimnazjum, dla młodzieży wielkopostne spotkanie ewangelizacyjne 12.04. Droga Krzyżowa ulicami miasta: 12.04. godz. 17.00.
Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej prosimy na spotkanie Rady w sobotę, 9 marca po Mszy św. o godz. 18.00 na probostwie.
W niedzielę, 10 marca 2019 po wieczornej Mszy św. w naszym kościele koncert muzyczny dla nie-pełnosprawnych i ich rodzin. Wstęp wolny – zachęcamy do wysłuchania.
Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych rozpocznie się w niedzielę 10 marca o godz. 15.30 Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.
Trwają zapisy do 31 marca na 7 Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik od 30 kwietnia – 3 maja 2019r. w Księgarni św. Rity przy dworcu PKS w Bielsku-Białej. Przy zapisie wpłata 50,- zł na cele organizacyjne. Więcej szczegółów w www.faustyna.bielsko.pl. Zachęcamy serdecznie do uczest-nictwa!
Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej poszukuje dorosłych wolontariuszy. Oferujemy szkolenia dla Liderów Wolontariatu. Szkolenia ruszają od marca 2019. Każdy zainteresowany udziałem w szkoleniach proszony jest o kontakt z Caritas, tel: 734 176 648. Szczegóły na stronie www.caritas.bielsko.pl/wolontariat
Zachęcamy do lektury prasy. Wiele pytań nurtuje dziś wierzących: dotyczących współczesności, życia Kościoła, sytuacji społecznej, itp. Na wiele z nich znaleźć można odpowiedź w katolickiej prasie.
Błogosławieństwo Boże mamy stąd zanieść w naszą codzienność, zwłaszcza do tych, którzy nie mogli dziś być tu z nami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk