Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2018.12.30.

Dziś w czasie liturgii Mszy św. o 10.30 i I2.00, także bezpośrednio po nich zaśpiewa kolędy zespół „BESKIDEK”.
Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo o 16.30 w intencji rodzin i Mszę św. po-południową o godz. 17.00.
W jutrzejszy poniedziałek, 31 grudnia przypada ostatni dzień starego roku. Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo dziękczynne za miniony rok o godz. 17.30 z duszpasterskim sprawozdaniem rocznym.
We wtorek, 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi jest to także dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym – zapra-szamy do uczestnictwa w Eucharystii i rozpoczęcia nowego roku z Bożym błogosławień-stwem!
W środę, 2 stycznia – wspomnienie świętych Bazylego wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,
W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota mie-siąca. Modlimy się o nowe powołania do służby Bożej w Kościele w czwartek na Godzinie Świętej o 17.00 i Mszy św. wieczornej; oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
w piątek szczególnie na nabożeństwie po Mszach św. o 8.00 i 18.00 i w sobotę czcimy Niepo-kalane Serce NMP zwłaszcza w czasie Mszy św. o godz. 8.00.
W piątek dla uczniów klas 8-ch Szkół Podstawowych o godz. 18.45 w kaplicy Miłosierdzia Bożego kolejna katecheza w ramach przygotowań do bierzmowania – zaprasza na nią ks. Włodzimierz.
W przyszłą niedzielę, 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to dzień modlitwy i pomocy misjom. W tym dniu przypada 5. Rocznica święceń biskupich i ingresu do katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej księdza biskupa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego pasterza oraz całej diecezji. W naszym kościele Mszą św. o godz. 10.30 ks. Bp Piotr Greger rozpocznie Orszak Trzech Króli. Po Mszy św. Orszak wyruszy spod kościoła ulicą Cieszyńską na Stary Rynek, gdzie kolędowaniem z zespołem będzie jego zakończenie – zachęcamy do udziału w tym świadectwie o radości z Bożego Narodzenia, którą przeżywamy jako chrześcijanie!
W parafii czas odwiedzin duszpasterskich rodzin: „kolęda”. Rozpoczyna się w soboty
i niedziele od godz. 14.00, w dniach powszednich od godz. 15.00. Plan odwiedzin: w gablo-tach, na stronie internetowej, w powiadomieniach ministrantów. Pragniemy się spotkać
i zanieść błogosławieństwo wszystkim. Termin dodatkowej kolędy tym razem w sobotę, 19. stycznia. Ma on ją umożliwić gdy przyjmujący w wyznaczonym dniu nie mogą być obecni
w mieszkaniu. Chęć przyjęcia kapłana w dodatkowym terminie prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii.
Serdecznie zapraszamy na III. Galę wręczenia nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego, w niedzielę, 6 stycznia 2019 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury (ul. Jędrzeja Śniadeckiego 24). Program spotkania: o godz. 17.00 – wykład pani Teresy Wontor – Cichy „Duchowni
z pomocą więźniom obozu Auschwitz (na wybranych przykładach)”. 17.40 – wręczenie na-grody św. Maksymiliana Marii Kolbego za wybitne osiągnięcia na polu ewangelizacji w diecezji bielsko – żywieckiej przez ks. Bpa Romana Pindla. 18.00 – projekcja filmu „Dwie korony”, reżyseria: Michał Kondrat.
Bożym błogosławieństwem niech się napełnią nasze wnętrza, byśmy mogli nim znaczyć wszystkie sprawy przełomu czasu.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz