Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2018.12.23.

Po południu Msza św. dziś o godz. 17.00. Od 15.00 okazja do spowiedzi przedświą-tecznej. Taka okazja jeszcze jutro od godz. 6.30 do południa. Przeżyjmy Święta pojednani
z Bogiem i między sobą, by doświadczyć pokoju i radości, jakie przynosi Zbawiciel.
W budynku katechetycznym można jeszcze dziś nabyć opłatki świąteczne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki i inne drobiazgi, związane z tradycją bożonaro-dzeniową.
W jutrzejszy poniedziałek, 24 grudnia przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pań-skiego. Zachęcamy do pielęgnowania tradycji Wigilijnej Wieczerzy, rozpoczynanej modli-twą, z łamaniem się opłatkiem, życzeniami i śpiewem kolęd. O godz. 15.00 Msza św. za zmarłych z mijającym roku, których po raz pierwszy zabraknie przy wigilijnym stole. Prosimy zgłosić ich imiona w zakrystii.
Zapraszamy na Pasterkę o godz. 24.00 z poniedziałku na wtorek. Kolekta na tej Mszy św. wspiera Fundusz Obrony Życia.
We wtorek, 25 grudnia przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w po-rządku niedzielnym z Nieszporami Uroczystości o godz. 16.30.
W środę, 26 grudnia, drugi dzień Świąt – święto św. Szczepana, pierwszego męczenni-ka. Msze św. jak w niedzielę, składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
W czwartek, 27 grudnia – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty.
W piątek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków.
W przyszłą niedzielę, 30 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
Zapraszamy do uczestnictwa w liturgii Kościoła w Oktawie Bożego Narodzenia. W na-szej parafii: codziennie Msza św. o godz. 7.00, 8.00 i 18.00.
Wszystkim pracującym przy dekoracjach świątecznych kościoła, różnymi drogami wy-razili także swoją pamięć, życzliwość i troskę o podniosłe świętowanie Narodzenia Pana, oraz wsparcie dla parafialnych inicjatyw duszpasterskich i charytatywnych składamy serdeczna podziękowania i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
W niedziele Okresu Narodzenia Pańskiego w naszym kościele liturgię Mszy św. ubo-gacą swoim śpiewem:
– 30 grudnia o godz. 10.30 i 12.00 Kapela „BESKIDEK”,
– 6.stycznia Msza św. o g. 12.00 rozpocznie Orszak Trzech Króli,
– 13 stycznia o 10.30 i 12.00 „LIPOWIANIE”
– 20 stycznia, godz. 15.00 – Międzynarodowy Przegląd Chórów
– 27 stycznia o 10.30 i 12.00 „GÓRALSKIE NUTKI”
Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku swoje spotkanie w niedzielę, 30.grudnia w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame rozpoczną o godz. 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią. O godz. 10.00 Msza św.
Kancelaria Parafialna czynna będzie dopiero po Nowym Roku /2.stycznia/. W nagłych wypadkach, losowych /pogrzeb, wezwanie do chorego/ kontaktujemy się bezpośrednio
z kapłanami.
Wszystkie tytuły prasy z dodatkami świątecznymi na stolikach za ławkami – zachęca-my do lektury świątecznej.
Błogosławieństwo mszalne niech pomaga nam przeżywać wszystkie przygotowania do Świąt z właściwą uwagą na to, co jest źródłem naszego świętowania.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz