Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2018.12.02

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty na potrzeby parafii.
Ze względu na kolędę wieczorem w naszym kościele jedynie Msza św. o godz. 17.00.
Rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie rodzin. Chcemy w czasie odwie-dzin pomodlić się i zostawić błogosławieństwo dla przyjmujących kapłana. Jest to też okazja do wymiany myśli, czy twórczych uwag na temat funkcjonowania i życia parafii, spraw, którymi żyją parafianie. Porządek kolędy na stronie internetowej, w gablotach, na powiadomieniach roznoszo-nych przez ministrantów.
Od jutrzejszego poniedziałku Msza św. „roratnie” w naszym kościele:
– z przesłaniem duszpasterskim pod adresem dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 6.30,
– pod adresem młodzieży: w piątek o godz. 18.00,
– pod adresem dorosłych: w środy o godz. 18.00.
Tegoroczny adwent jest wyjątkowo krótki !… Zapraszamy na nie serdecznie!
W dzisiejszą niedzielę po Mszach św., a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia możemy zaopatrzyć się w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy, opłatki wigilijne i inne dro-biazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową.
W liturgii najbliższego tygodnia:
a)w poniedziałek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,
b)we wtorek, 4 grudnia – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Poleca-my P. Bogu górników oraz bezrobotnych,
c)w czwartek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła . Jest to zara-zem pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za pracujących na niwie Pańskiej oraz prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele.
d)w piątek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji I piątku miesiąca. O godz. 18.45 w kaplicy Miłosierdzia Bożego w piątek spotkanie uczniów klas III gimnazjum w ramach przygotowań do bierzmowania.
e)w sobotę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Za-praszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 12.00 dla uczczenia Niepokalanej.
W przyszłą niedzielę, 9 grudnia ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie.
W piątek, 7. grudnia o godz. 18.00 w odbędzie się Adwentowe Spotkanie Kobiet, organizo-wany przez wspólnotę „Miasto na Górze”. Zapraszamy wszystkie kobiety. Prosimy też – zaproście swoje siostry, koleżanki, sąsiadki, znajome. W pędzie przedświątecznych przygotowań – zatrzymaj się i przyjdź! W ramach spotkania możliwość spowiedzi świętej bez pośpiechu i kolejek.
Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych rozpocznie się w niedzielę 16 grudnia
o godz. 15.30 Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.
PKK Beczka zaprasza na pielgrzymkę do Panewnik i na Jasną Górę oraz do Muzeum Śląskie-go w Katowicach w sobotę 19 stycznia 2019 r. Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie. Za-pisy w kancelarii parafialnej.
W przyszłą niedzielę Szkoła Podstawowa nr 6 zaprasza na kiermasz ciast po mszach św. Akcja ma być wsparciem dla fundacji „Pola Nadziei”, zajmującej się opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą.
Kawiarenka Emaus zaprasza w swoje progi po Mszach św.
Lektura katolickiej prasy też może być adwentowym przygotowaniem duchowym do Świąt.
Zanieśmy w naszą codzienność owoc uczestnictwa w Eucharystii – błogosławieństwo Boże.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz