Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2018.11.18

Z racji przypadających dziś Światowego Dnia Ubogich oraz Dnia Pamięci o Ofiarach Wy-padków Drogowych, a także Dnia Imienin Biskupa Romana będziemy polecać intencje dnia
o godz. 16.30 na Nabożeństwie Popołudniowym. Zapraszamy na modlitwę. Wieczorna Msza św.
o godz. 17.00.
Na Mszach św. dziś o godz. 9.00 i 10.30 swoim śpiewem ubogaci liturgię w naszym kościele chór „Ave Sol” pod dyrekcją p. W. Polaka. Po mszach zaśpiewa dla chętnych posłuchania i poprosi po występie o materialne wsparcie swojej działalności.
Żywy Różaniec zaprasza swoich członków na spotkanie w poniedziałek 19. listopada po Mszy świętej wieczornej do kawiarenki Emaus.
We wtorek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. W tym dniu, 20. 11. o godz. 16.30 spotkanie katechetyczne z ks. Włodzimierzem dzieci i ich rodziców przygo-towujących się do I Komunii św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
Spotkanie klas III gimnazjalnych, przygotowujących się do Bierzmowania w ramach pro-gramu „Młodzi na Progu” odbędzie się w piątek, 23.11 o godz. 18.45 również w kaplicy Miłosier-dzia Bożego w budynku katechetycznym.
W środę, 21 listopada – wspomnienie ofiarowania NMP. Jest to dzień imienin Księdza Bi-skupa Janusza Zimniaka oraz naszego księdza Janusza Talika. Pamiętajmy w modlitwie o solenizantach. Msza św. w intencji naszego ks. wikariusza w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.
W czwartek, 21 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, Patronki śpie-wu kościelnego. W to wspomnienie o godz. 18.00 Msza św. w naszym kościele w intencjach człon-ków naszego Chóru Parafialnego „Inwencja” oraz p. Organisty, na którą zapraszamy wszystkich.
W sobotę, 24 listopada – wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Dung Lac, prezbitera i towarzyszy.
W przyszłą niedzielę, 25 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na modlitwy Nowenny przed Uroczystością zapraszamy codziennie po wieczornej liturgii w kościele. To święto patronalne Akcji Katolickiej. Diecezjalne uroczystości odbędą się
w niedzielę, 25.11. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek, 23. 11. w Bielskim Cen-trum Kultury przy ul. Słowackiego 27 o godz. 17.00 z tej okazji Koncert Galowy – wstęp wolny.
W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata za tydzień, Szkoła nr 13 po mszach przeprowadzi kwestę na wsparcie materialne Programu pomocowego dla młodzieży „Pola Na-dziei” Polecamy tę zbiórkę życzliwości wszystkich.
Za tydzień też, w niedzielę 25 listopada w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre przy bielskiej katedrze spotkanie osób niewidzących i niedowidzących rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św. od godz. 9.30. O godz. 10.00 Msza św. z homilią. Na spotka-nie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.
Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w sobotę, 1 grudnia na Regionalny Dzień Skupienia do Sanktuarium Świętego Mikołaja w Pierśćcu. Szczegółowy plan na plakacie informacyjnym
w przedsionku głównego wejścia do kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 25,00 zł od osoby. Wyjazd o 7.45 spod kościoła, powrót ok. godz. 16.00.
Księża Pallotyni zapraszają w sobotę, 23.11. na film o abpie Baraniaku o godz. 19.00.
Kawiarenka „Emaus” zaprasza na kawę lub herbatę z ciastem domowym dla relaksu
i umocnienia więzi w każdą niedzielę od 9.00 – 12.00.
Czytajmy katolicką prasę. Łatwo po nią sięgnąć na stolikach za ławkami w naszym kościele.
Na pomyślne bilanse i podsumowania kończącego się roku kościelnego przyjmijmy błogo-sławieństwo Boże.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz