Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2018.10.21

Witamy księdza misjonarza, który swoją posługą Słowa pomaga nam dziś rozpocząć Tydzień Misyjny w Kościele. Będziemy go przeżywać pod hasłem Pełni Ducha i posłani. Znakiem naszej wdzięczności dla naszego Gościa jest także materialne wsparcie pieniężne do puszek przy drzwiach kościoła.
Na naszym nabożeństwie różańcowym o godz. 16.15 polecimy intencje misyjne Kościoła. Zapraszamy też na Różaniec w tygodniu o godz. 17.15.
W poniedziałek, 22 października – przypada wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. O godz. 18.00 ks. bp Piotr Greger przewodniczył będzie Mszy św. wieczornej, a następnie przeniesie relikwie papieskie do Kaplicy Miłosierdzia w budynku katechetycznym, gdzie nastąpi na poświęcenie obrazów Apostołów Miłosierdzia: Świętych Jana Pawła II i Siostry Faustyny. Zapraszamy serdecznie na tę liturgię.
We wtorek, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego biskupa. Po wieczornej Mszy św. adoracja eucharystyczna w kaplicy do godz. 20.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami o godz. 16.30 ks. Włodzimierz zaprasza na katechezę do kaplicy Miłosierdzia Bożego.
W środę w ramach „wieczystej adoracji” w naszej diecezji, przypada na naszą parafię całodzienna ado-racja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie nastąpi w kościele po Mszy św. o 8.00, a zakończy się Mo-dlitwą na nabożeństwie różańcowym. Jak najserdeczniej zachęcamy do nawiedzenia w tym dniu choćby przez chwilę naszego kościoła dla modlitewnego spotkania ze Zbawicielem.
W czwartek po wieczornej Mszy św. kolejna katecheza dorosłych z cyklu „Czy wiesz w co wierzysz?”. Ks. Piotr zaprasza do kawiarenki Emaus.
Ks. Włodzimierz zaprasza na spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do bierzmowania
z klas III gimnazjalnych w piątek, 26 października o godz. 18.45 do kaplicy Miłosierdzia Bożego.
W przyszłą niedzielę, 28 października obchodzić uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Przyszła niedziela jest też, już po raz 10-ty Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jest to zara-zem dzień Imienin Księdza Biskupa Tadeusza Rakoczego. Modlimy się w intencji Biskupa Seniora.
W kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych za żyjących na przyszły rok kalendarzowy. Chcemy modlić się wspólnie z okazji imienin, urodzin, rocznic i jubileuszów,
a także w ważnych, istotnych potrzebach – zgłośmy wcześniej ich terminy! Intencje mszalne za zmarłych przyjmować będziemy od wtorku, 6 listopada.
Na stolikach przy wejściach kościoła – tradycyjnie – pozostawione są formularze „wypominek”: jedno-razowych lub rocznych, na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. Modlić się będzie-my za nich w pierwszych dniach listopada, a w ciągu roku raz w miesiącu sprawować Najświętszą Ofiarę i w piątki przed wieczorną Mszą św., odmawiać różaniec . Możemy wypominki składać w zakrystii lub kancelarii.
KIK w Bielsku-Białej zaprasza w środę o 18.30 do Katedry bielskiej na wykład na temat „Kościół, a kara śmierci” ks. dra Lucjana Bielasa /UJP II w Krakowie/.
Spotkanie osób niewidomych i niedowidzących w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok katedry/ w niedzielę, 28. X. o godz. 10.00 /od 9.30 adoracja i spowiedź/. Zaprasza opie-kun – ks. Krzysztof.
„Oddaj krew! podziel się życiem”- Otwarta Akcja Rejonowego Oddziału PCK w Bielsku-Białej w niedzielę, 28 października przy naszej parafii w godz. 9.30 – 13.30. Szczegółowe warunki dla krwiodawców na plakatach gablot. Zachęcamy serdecznie do udziału w szlachetnej inicjatywie!
Księża Pallotyni spod Szpitala Wojewódzkiego zapraszają w sobotę, 27 października o godz. 19.00 na projekcję filmu pt. „Witold Pilecki”.
W naszym kiosku parafialnym w budynku katechetycznym można się zaopatrzyć w znicze nagrobne – polecamy.
Zaprasza nas kawiarenka Emaus na kawę lub herbatę z domowym ciastem.
Polecamy lekturę prasy katolickiej.
Idziemy z błogosławieństwem w codzienność zmagań o Boże Królestwo.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz