Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2018.10.07

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty na cele parafialne.
W niedziele i uroczystości – także dziś – o godz. 16.15 zapraszamy na modlitwę ró-żańcową; po niej o 17.00 wieczorna Msza św. Nabożeństwa Różańcowe w kościele codzien-nie o godz. 17.15. Modlitwa różańcowa jest nie tylko sprawdzonym w historii, skutecznym orężem chrześcijan. Jest odpowiedzią serc na Maryjne, intensywne prośby, by tę Jej ulubioną modlitwę codziennie do nieba zanosić.
Liturgiczne wspomnienia w tym tygodniu:
– piątek, 12 października – przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Beyzyma, prezbite-ra, misjonarza trędowatych na Madagaskarze,
– sobotę, 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
– przyszłą niedzielę, 14 października obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła zbierane będą ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundusz stypendialny dla młodzieży /więcej o nim w naszej Gazetce/.
W drugi poniedziałek miesiąca, 8.października, po wieczornej liturgii w kościele Ry-cerstwo Niepokalanej zaprasza na spotkanie formacyjno – organizacyjne w budynku kate-chetycznym /salka nr 5/.
Bractwo Trzeźwości modli się we wtorek, 9 października na Nabożeństwie Różańco-wym, Mszy św. wieczornej i adoracji Eucharystycznej w kaplicy Miłosierdzia Bożego do godz. 20.00 za zniewolonych alkoholem i uzależnionych oraz o trzeźwość Narodu.
Spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej z oddziałem parafial-nym z Kamienicy po Mszy św. wieczornej o 18.00 w środę, 10.października w kawiarence Emaus w budynku katechetycznym. Na spotkanie serdecznie zapraszamy zainteresowanych.
W czwartek, 11.października Apostolstwo Dobrej Śmierci poprowadzi modlitwę ró-żańcową o godz. 17.15, a po wieczornej Mszy św. spotka się w budynku katechetycznym
z księdzem opiekunem.
W drugi piątek miesiąca, 12.października wieczorną Mszę św. odprawiamy w intencji Radia Maryja, Telewizji TRWAM i dzieł przy nich powstałych, polecamy papieża Franciszka oraz intencje Ojczyzny.
Dzień Edukacji Narodowej: 14 października o godz. 16.15 na Różańcu modlimy się za nauczycieli, wychowawców i pracowników szkolnictwa. Wdzięczni za ich trud wychowawczy, wypraszamy dla nich z pełnią zaufania do naszego Mistrza i Nauczyciela obfite bogactwo Chrystusowych darów i Boże błogosławieństwo.
Osoby ze związków niesakramentalnych rozpoczną swoje spotkanie w niedzielę za tydzień o godz. 15.30 Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.
Od wtorku przyszłego tygodnia, 16 października w kancelarii parafialnej będzie można rezerwować na następny rok kalendarzowy intencje mszalne za żyjących /jubileusze, imieniny, urodziny, rocznice itp./. Rezerwacje intencji za zmarłych przyjmować będziemy w kancelarii od 6.listopada.
Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Sensownym wydaje się przypomnienie, że czym karmimy naszą świadomość, to w nas wzrasta. Dbajmy więc o wartościowe treści, któ-rym otwieramy nasze wnętrza…
Błogosławieństwo Boże niech wspomaga naszą wytrwałość, także w modlitwie paź-dziernikowego Różańca.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz