Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2018.07.15

Ogłoszenia duszpasterskie
15 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2018.07.15.

Popołudniowa Msza św. w naszym kościele o godz. 17.00. Zapraszamy.
W poniedziałek, 16 lipca obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. To okazja do szczególnej modlitwy dla wszystkich czcicieli Szkaplerza.
W piątek, 20 lipca, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca.
W naszej kaplicy domu katechetycznego, kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 tradycyjnie uczcimy Boże Miłosierdzie Mszą św., a następnie Koronką przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Po liturgii w kaplicy zostanie przedstawiona idea „Kół Koronkowych”, sposobu, w jaki w parafii ma być śladem wdzięczności za zakończoną peregrynacją w rodzinach Tryptyku Miłosierdzia. Zapraszamy do uczestnictwa.
Spotkanie Członków Apostolstwa Dobrej Śmierci w sobotę, 21 lipca na Mszy św. o godz. 8.00
w intencji żyjących i zmarłych osób ze Stowarzyszenia oraz różańcu do Siedmiu Boleści Matki Bożej przed Najświętszym Sakramentem po Mszy św.
Ludzie Gór to propozycja spotkań na beskidzkich szczytach w wakacyjne soboty w południe. Najbliższe spotkanie – 21.lipca na Leskowcu. Szczegóły na plakatach gablot i ulotkach oraz interneto-wej stronie www.fdfe.franciszkanie.pl.
Coroczna inicjatywa misyjna „Akcja Św. Krzysztof” ma w tym roku formę XIX Tygodnia Św. Krzysztofa od 22 – 29 lipca. Hasło Tygodnia: Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa. Organizatorzy apelują o 1GR ZA 1KM DLA MISJONARZY. Jest to nasze podziękowanie za szczęśliwe podróże. Błogo-sławieństwo pojazdów w naszej parafii w niedzielę, 22 lipca po Mszy św. o 12.00 oraz 25 lipca /środa/ po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich właścicieli pojazdów.
Klub seniora przy naszej parafii zaprasza na wyjazd do Starego Sącza 18 lipca br. Cena 70,- zł /
w tym obiad i wstępy/. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegółowy program wyjazdu w gablocie Akcji Katolickiej w przedsionku głównego wejścia do kościoła.
XXIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę 6 – 11 sierpnia. To już ostat-nie dni zapisów na pielgrzymkę w Bielsku-Białej w Księgarni św. Rity (przy przejściu podziemnym ul. Piastowskiej). Szczegółowe informacje dla uczestników na internetowej stronie: www.pielgrzymka.bielsko.pl”.
Wydaje się oczywistym zwyczajem chrześcijanina jest lektura w czasie wakacyjnym, także prasy religijnej ze stolików w naszym kościele – polecamy.
Radujmy się z umocnienia błogosławieństwem Bożym na czekający nas, kolejny tydzień który przed nami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz