Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 17 NIEDZIELA ZWYKŁA 2018.07.29

W naszym kościele dziś popołudniowa Msza św. o godz. 17.00.
Liturgia w najbliższym tygodniu:
– we wtorek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
– w środę, 1 sierpnia – wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
– w sobotę, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.
W czwartek, 2 sierpnia przypada dzień odpustu Porcjunkuli, który można uzyskać nawiedzając kościół i spełniając zwykłe warunki odpustu.
W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za wszystkich pracujących na niwie Pańskiej i prosimy o nowe, liczne i godne powołania do służby w Chrystusowym Kościele w pierwszy czwartek na Godzinie Świętej o 17.00 i Mszy św. wieczor-nej. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. wieczorem od 17.00, a nabożeństwa wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.00 w sobotę.
Obchód chorych i seniorów parafii w sobotę w godzinach dopołudniowych. Adresy tych osób prosimy zgłosić w zakrystii po Mszach św. niedzielnych lub w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
W przyszłą niedzielę, 5 sierpnia, pierwszą w miesiącu – składka specjalna na potrzeby parafii.
W poniedziałek, 6 sierpnia o godz. 8.00 Msza św. w Hałcnowie pod przewodnictwem Ks. Bpa Or-dynariusza rozpocznie Pieszą Pielgrzymkę Diecezji na Jasną Górę. Organizatorzy zapewniają możliwość zapisów nawet w dnu wyruszenia w drogę.
Episkopat proponuje patriotyczny dar Ojczyźnie:„100 dni trzeźwości na 100-lecie niepodległości”. W Polsce istnieje wiele dramatycznych problemów osobistych, rodzinnych i społecznych, będących kon-sekwencją nadużywania alkoholu. Kościół podejmuje wciąż działania dla ugruntowania trzeźwości i niesienia pomocy zagrożonym, jak i cierpiącym na skutek problemów alkoholowych. Zachęcamy do podjęcia zobowiązań abstynenckich i trzeźwościowych w sierpniu z miłości do Boga, z troski o braci, dla własnego zdrowia! Parafialna Księga Trzeźwości czeka na wpisy zobowiązań przy relikwiach św. Maksymiliana.
Uroczystość odpustową ku czci Św. Maksymiliana Kolbe obchodzić będziemy w parafii w niedzielę, 12 sierpnia. Centralne uroczystości w diecezji i w Polsce organizowane są, jak co roku w Oświęcimiu we wtorek, 14 sierpnia. O godz. 7.00 spod naszego kościoła wyruszy autobus na te uroczystości Kolbiańskie. Szczegółowy program Pielgrzymki na plakatach gablot. Zachęcamy do uczestnictwa!
Jesteśmy też zaproszeni przez Ojców Franciszkanów do Niepokalanowa na inaugurację świato-wej, nieustannej modlitwy o pokój. Niepokalanów, klasztor założony przez św. Maksymiliana, został wybrany na jedno z dwunastu takich miejsc modlitwy w świecie. Na ogólnopolskie spotkanie dzieci w Niepokalanowie zaprasza plakat sprzed głównego wejścia do kościoła.
Coroczne czuwanie modlitewne Diecezji Bielsko-Żywieckiej przed ikoną Matki Bożej Królowej Polski w jasnogórskiej Kaplicy w tym roku odbędzie się z 17/18 sierpnia. Zainteresowani wyjazdem znaj-dą szczegółowe informacje na plakatach gablot z podanymi telefonami kontaktowymi organizujących wyjazd.
Żywy Różaniec zaprasza na doroczną Pielgrzymkę Kobiet i Dziewcząt do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Wyjazd na uroczyste obchody o godz. 7:00 w dniu 19 sierpnia. Koszt pielgrzymki – 30 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zachęcamy panie do uczestnictwa!
W Bystrej Krakowskiej odbędą się tegoroczne diecezjalne uroczystości podziękowania za żniwa – dożynki. Szczegółowy program również w gablotach.
Wobec zalewu wiadomości z różnych źródeł, polecamy lekturę katolickiej prasy, która pomaga w orientacji i właściwej postawie chrześcijańskiej wobec otaczającej rzeczywistości.
Kończymy miesiąc i zaczynamy nowy z błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz