Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 08.08.2021 r.

Dziś przypada 19. niedziela zwykła. Mamy świadomość, że pokój nie jest wartością tego świata; gdyby tak było, to byśmy się nim cieszyli i nie byłoby wojen czy konfliktów. Pokój jest darem nieba, dlatego w czasie każdej Mszy świętej, podczas obrzędów komunijnych, prosimy Pana Boga o ten dar, którego świat dać nie potrafi. Wpierw przywołujemy słowa Pana Jezusa: pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam (J 14, 27), a następnie prosimy Chrystusa: nie zważaj na grzechy nasze, lecz na wiarę swojego Kościoła i zgodnie z Twoją wolą napełniaj go pokojem. Dzisiejszy apel o pokój odczytujemy w kluczu eucharystycznym, inspirowani słowem Bożym dzisiejszej liturgii, które jest katechezą na temat Eucharystii. 

Liturgiczne obchody tygodnia:

W poniedziałek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, 
Rycerstwo Niepokalanej zaprasza 9 sierpnia na wspólną modlitwę do Świętego Maksymiliana Marii Kolbego o 17:15, Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Rycerzy Niepokalanej i ks. Opiekuna, a po niej na piąty dzień Nowenny do Świętego Patrona.

We wtorek, 10 sierpnia – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. 

W środę, 11 sierpnia – wspomnienie Św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej (godzina 13 :30).

W piątek, 13 sierpnia – comiesięczna Msza Święta w intencjach Radia Maryja, za Ojca Świętego i kapłanów, za Ojczyznę.

W sobotę, 14 sierpnia – uroczystość Św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, Patrona naszego kościoła  partykularnego. 
Modlimy się w intencji całej diecezji oraz polecamy Panu Bogu biskupów, prezbiterów, diakonów oraz ich duszpasterską posługę. 

W tym dniu odpust parafialny. Godziny odpustowych celebracji mszalnych to: 7.00; 8.00; 9.00 i 11.00. Tegorocznym kaznodzieją i sumistą będzie ks. Janusz Talik, który obecnie pełni obowiązki proboszcza w parafii Chrystusa Króla w Chybiu.

W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 

Nasza Parafia decyzją Kurii Diecezjalnej została wybrana na punkt szczepień przeciw Covid – 19. Będzie więc ku temu okazja przy naszym kościele w przyszłą niedzielę 15 sierpnia br.

Zachęcamy serdecznie do lektury prasy katolickiej, wystawionej na stolikach w kościele. 

Błogosławieństwem umacnia nas Pan Bóg na czas, który przed nami.

O autorze

Tomasz Drabek