Ogłoszenia

ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie
11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2018.06.17.

Witamy o. Maksyma z Ukrainy. Dziś, jak zapowiadaliśmy, przy wejściach do kościoła możemy materialnie wesprzeć jego dzieła i parafię, w której pełni posługę.
Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa
o 16.30 i wieczorną Mszę św. o 17.00.
W liturgii najbliższego tygodnia:
W środę, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Migranta i Uchodźcy,
W czwartek, 21, przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, po Mszy św. wieczornej spotkanie formacyjno – informacyjne członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i Żywego Różańca. Zapraszamy też wszystkie osoby zainteresowane!
Piątek, 22 czerwca jest ostatnim dniem roku szkolnego i katechetycznego. Przed let-nimi wakacjami, zwyczajem lat poprzednich, dzieci i młodzież dziękują Panu Bogu za dary minionego roku. Okazja ku takiemu dziękczynieniu będzie podwójna: na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w czwartek, lub przed odebraniem świadectw w szkole w piątek rano o godz. 8.00. Choć ani wieczorna, ani poranna Msza św. nie będą „specjalnymi”, zapraszamy na nie wszystkich uczniów, nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców – wszak wdzięczność jest jedną z najpiękniejszych cech ludzkich! Pół godziny przed tymi mszami okazja do spowiedzi św.
Sobota, 23 czerwca to Dzień Ojca. Modlitwa, szacunek – nie tylko w dniu ich Święta, to nasze chrześcijańskie powinności wobec tych, którzy w ojcowskim powołaniu i posłudze są obrazem Ojca Niebieskiego.
Serdeczne podziękowania składamy paniom, które bezinteresownie pracowały przy uporządkowaniu zieleni i upiększeniu obejścia kościoła i probostwa: Bóg zapłać!
W środę 20 czerwca w hałcnowskiej bazylice o godz. 19.00 kolejna katecheza maryj-na ks. Jacka Pędziwiatra. Poprzedzi ją Msza św. o godz. 18.15.
Fundacja „NADZIEJA” na bielskich Błoniach organizuje VII Piknik Rodzinny w sobotę, 23.06 od godz. 12.30 – 21.45. Szczegóły na plakatach i ulotkach na stolikach z prasą katolicką za ławkami w kościele.
W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
Biblioteka Parafialna prosi PT Czytelników o zwrot przed wakacjami przeczytanych książek. W czasie wakacji dyżur w bibliotece pełniony będzie tylko w niedzielę, 29 lipca.
Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę przejdzie w dniach 6 – 11 sierpnia Zapisy na pielgrzymkę w Bielsku-Białej w Księgarni św. Rity (przy przejściu pod-ziemnym na ul. Piastowskiej) do 13 lipca Szczegółowe informacje na stronie: www.pielgrzymka.bielsko.pl.
Parafialny Klub Kulturalny „Beczka” zaprasza na pielgrzymkę do Starego Sącza
i Ludźmierza w sobotę 6 października oraz na pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe
i męczenników japońskich w przyszłym roku w dniach 30.03 -10.04.2019r. Szczegóły wyjaz-dów podane są na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakatach. Zapisy wraz wpłatą w kancelarii parafialnej. Inne propozycje pielgrzymek w gablotach lub na ulotkach.
Na kawę, czy herbatę zaprasza nas kawiarenka „Emaus”
Zachęcamy serdecznie do lektury katolickich czasopism ze stolików w naszym kościele za ławkami.
Bożym błogosławieństwem znaczymy wszystko, co pełnimy w łączności ze Zbawicie-lem, Którego życiem i darami napełnieni jesteśmy z tej Eucharystii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz