Ogłoszenia

Odpust parafialny ku czci Św. Maksymiliana Kolbe – 2018.08.12

Witamy wszystkich na naszej parafialnej uroczystości, zwłaszcza ks. prałata Marcina, który pełni posługę Słowa i przewodniczyć będzie Sumie odpustowej – dziękujemy mu z ten trud posługi. Zachęcamy wszystkich do zyskania łaski odpustu w dniu dzisiejszym – możemy go uzyskać pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na Nieszpory Uroczystości o godz. 16.15; wieczorna Msza św. o 17.00.
Liturgiczne wspomnienia najbliższego tygodnia:
– w poniedziałek, 13 sierpnia – sąsiednia diecezja oddaje cześć Najśw. Maryi Pannie Kalwaryjskiej.
– we wtorek, 14 sierpnia – uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera
i męczennika, patrona diecezji i naszej parafii.
– w środę, 15 sierpnia – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
– w piątek, 17 sierpnia – wspomnienie św. Jacka, prezbitera. Czcimy Boże Miłosierdzie z racji trzeciego piątku miesiąca.
Kancelaria parafialna ze względu na uroczystości w tym tygodniu czynna będzie je-dynie w czwartek i piątek. Oczywiście w „wypadkach losowych” księża są do dyspozycji co-dziennie o każdej porze!
Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na ostatnie dni Nowenny do Św. Maksymiliana przy wieczornej liturgii, a spotyka się w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w budynku katechetycznym.
W uroczystość św. Maksymiliana, we wtorek Bractwo Trzeźwości o 17.15 zaprasza na różaniec, wieczorną Mszę św. o 18.00 i adorację Eucharystyczną do godz. 20.00 w kaplicy.
W środę, 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. odprawimy jak zwykle w porządku niedzielnym o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00. Świętujmy prawdziwie, po chrześcijańsku, uczestnicząc przede wszystkim w świątecznej liturgii, na którą serdecznie zapraszamy.
W trzeci piątek miesiąca o godz. 15.00 w naszej kaplicy odprawiamy Msze św. do Bo-żego Miłosierdzia w intencji czcicieli. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakra-mentem modlimy się Koronką. Odmawiamy też Koronkę dla uproszenia miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15.00 – zapraszamy.
Archidiecezja Krakowska czci w poniedziałek, 13.08. Matkę Bożą Kalwaryjską. Do Jej sanktuarium nasze pielgrzymki w najbliższym czasie: – 22.09. Diecezjalna Pielgrzymka Rodzin, – 30.09. Doroczna Pielgrzymka Parafialna. Jeśli dobrze zaplanujemy, z pewnością uda się uczestnictwo w jednej z nich. Gorąco zachęcamy !
Przedostatnie już spotkanie w sobotnie południe miłośników wędrówek górskich
w sobotę, 18 sierpnia na Rycerzowej. Szczegóły na folderach przy prasie.
Diecezjalne duszpasterstwo Rodzin zaprasza na Studium Teologii Rodziny w Bielsku-Białej. Wszystkich zainteresowanych o szczegółach informuje plakat w gablocie przy wejściu głównym do kościoła. Kandydatom na studia polecamy informacje z plakatu o studiach
w Toruniu, a zainteresowanych zapraszamy po szczegóły w kontakcie z księżmi.
Tegoroczne podziękowanie za żniwa, diecezjalne dożynki odbędą się w niedzielę, 26 sierpnia w Bystrej Krakowskiej. O szczegółach informuje plakat gabloty głównego wejścia.
Tam też plakat zapraszający na Koncert organowy do Cieszyna z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Mobilizujemy w wakacyjny czas do czytania i polecamy lekturę prasy katolickiej ze stolików w kościele.
Błogosławieństwo Boże prowadzi nas w bogaty liturgicznie tydzień, który przed nami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz