Ogłoszenia

18 NIEDZIELA ZWYKŁA 2018.08.05

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej.
Po południu w naszym kościele jedynie Msza św. o godz. 17.00
Rozpoczęliśmy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Parafialna Księga Trzeźwości czeka na wpisy zobowiązań przy relikwiach Św. Maksymiliana.
Liturgia w tygodniu:
a) w poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu wyrusza z Hałcnowa po Mszy św. o godz. 8.00 Piesza Pielgrzymka naszej diecezji na Jasną Górę. Za-kończenie wspólną Eucharystią w sobotę, 11 sierpnia o godz. 14.00 na Szczycie Jasnogór-skim. Ksiądz Biskup Roman Pindel zaprasza na te Msze św. także tych, którzy nie będą szli
w pielgrzymce pieszej: w poniedziałek, 6.08. o godz.8.00 na Mszę św. w Hałcnowie, rozpo-czynającą pielgrzymowanie oraz w sobotę, 11.08. o godz. 14.00 na Mszę św. na jasnogórskim szczycie na zakończenie Pielgrzymki.
b)`w środę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
c) w czwartek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczen-nicy, Patronki Europy
d) w piątek, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. To drugi pią-tek miesiąca, więc wieczorna Msza św. w intencji Radia Maryja, TV Trwam i dzieł przy nich powstałych.
W niedzielę, 12 sierpnia – odpust parafialny ku czci Świętego Maksymiliana Kolbe. Posługi Słowa i przewodniczenia Sumie o godz. 12.00 podjął się jeszcze proboszcz parafii św. Pawła Ap. na Osiedlu Polskich Skrzydeł, ale już wkrótce parafii Najśw. Serca P. Jezusa w Biel-sku-Białej, ks. prałat Marcin Aleksy. O godz. 16.15 celebrować będziemy Nieszpory odpusto-we. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
Od dzisiejszej niedzieli przed patronalną Uroczystością liturgiczną z wieczorną liturgią łączyć chcemy Nowennę do św. Maksymiliana. Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza do tej modlitwy. Zachęcamy też do odnowienia życia sakramentalnego, by w stanie łaski zyskać odpust Uroczystości. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. i w sobotę od 17.30.
Niepokalanów, klasztor św. Maksymiliana wybrany został jako jedno z dwunastu miejsc w świecie, gdzie od 1 września trwać będzie nieustanna modlitwa o pokój.
W liturgiczną uroczystość Św. Maksymiliana, 14.08./wtorek/, zapraszamy na piel-grzymkę do Oświęcimia. Przy bloku 11, w którym oddał życie nasz Święty, Mszy św. o godz. 10.30 przewodniczył będzie ks. abp Marek JĘDRASZEWSKI, Metropolita Krakowski. Wyjazd autokaru od kościoła o godz. 7.00. Dzieci i młodzież mają przejazd darmowy.
Miłośnicy wędrówek, czyli „LUDZIE GÓR” spotykają się na beskidzkich szczytach
w wakacyjne soboty, zawsze w południe. Najbliższe spotkanie 11.sierpnia na Błatniej. Szcze-góły na plakatach gablot oraz ulotkach /a także internetowej stronie/.
W niedzielę, 19 sierpnia doroczna Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich. Wyjazd o godz. 7.00 od naszego kościoła. Koszt 30,- zł. Zapisy w kancelarii. Zachęcamy do wyjazdu !
Nieustannie zachęcamy do sięgania po prasę katolicką ze stolików w kościele za ław-kami. Bardzo ważnym jest dziś korzystanie z wiarygodnych źródeł informacji dla solidnej orientacji i oceny rzeczywistości, w której przyszło nam żyć.
Błogosławieństwo Boże pozwala wytrwać w podejmowaniu i realizacji dzieł dobra, do których zaprasza nas Boża Opatrzność.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk

Zostaw komentarz