Ogłoszenia

10. Niedziela zwykła 10.06.2018

Ogłoszenia duszpasterskie

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2018.06.10

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo o 16.30 i wieczorną Mszę św. o 17.00. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa łączyć będziemy codziennie w tym miesiącu z wieczorną Mszą św. = zapraszamy do uczestnictwa.

W liturgii w najbliższym tygodniu:

W poniedziałek, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła

W środę, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym w budynku katechetycznym comiesięczne spotkanie formacyjne członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Wszystkich zainteresowanych życiem Akcji Katolickiej serdecznie zapraszamy po wieczornej liturgii
w środę.

W czwartek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

W piątek, 15 czerwca – trzeci piątek miesiąca – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy do kaplicy Miłosierdzia Bożego na Mszę św. o godz. 15.00, a po niej na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

W niedzielę, 17 czerwca o godz. 9.00 odprawiona będzie dla wszystkich, którzy gościli w swoich mieszkaniach Tryptyk Miłosierdzia Msza św.: o błogosławieństwo, Bożą opiekę i wszelkie potrzebne łaski.

W tym dniu, 17 czerwca, składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. Będziemy też gościć o. Maksyma z Ukrainy, któremu pomóc materialnie będzie okazja w wejściach kościoła.

Wspólnota „Miasto na Górze” oraz Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” w Cieszynie w sobotę 16 czerwca o godzinie 18.00 organizują spotkanie z Sonją Corbitt katolicką pisarką, mówczynią, prowadzącą programy telewizyjne oraz radiowe. Spotkanie rozpocznie się od Mszy Świętej w naszym kościele. Po niej wspólne uwielbienie i wykład Sonji, pt. „Jak być nieustraszonym, pokonać swoje demony i kochać z pasją”. Sonja Corbitt była dyrektorem ds. wychowania religijnego przy parafii św. Jana Vianneya w Gallatin, kierowała rozgłośnią Risen Radio. Jest członkiem Trzeciego Zakonu Karmelitańskiego i felietonistką „Catholin Online”, współtworzy portal „Magnificat”. Głosząc w wielu miejscach na świecie, dzieli się swoim poruszającym świadectwem oraz miłością do Kościoła i Słowa Bożego. Mieszka w USA, w stanie Tennessee, wraz z mężem i dwoma synami.

XXVII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę odbędzie się
w tradycyjnym terminie: 6 – 11 sierpnia. Rozpoczęcie: Mszą św. w Hałcnowie o godz. 8.00. Zakończenie: na Jasnogórskim szczycie 11 sierpnia Mszą św. o godz. 13.30. Zapisy przez stronę internetową lub we wskazanych na plakacie punktach do 13. lipca.

PKK „Beczka zaprasza na pielgrzymkę śladami św. Maksymiliana Kolbe i męczenników japońskich w przyszłym roku w dniach 30.03 -10.04.2019r. Szczegóły wyjazdu są podane na stronie internetowej naszej parafii oraz na plakacie. Zapisy wraz wpłata zaliczki w wysokości 2000 zł w kancelarii parafialnej.

W swoje progi zaprasza nas do siebie kawiarenka Emaus z kawą, herbatą i domowym ciastem.

Na stolikach w kościele  za ławkami oferta katolickiej prasy – zachęcamy do korzystania i lektury katolickich czasopism.

Chroni nas i obdarza swoją mocą ku dobremu Boże błogosławieństwo, które zabieramy w naszą codzienność.

O autorze

Piotr Bączek

Zostaw komentarz