Ogłoszenia Parafia

Ogłoszenia parafialne 2019.05.19.

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 2019.05.19.

Witamy wśród nas o. Jerzego Wilka, wieloletniego misjonarza na „Wyspie Trędowatych” – Madagaskarze. Dziękujemy mu za posługę wśród nas i polecamy życzliwości parafian dzisiejszą kwestę przy wejściach do kościoła.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele: w dniach powszednich przed wieczorną Mszą św.
o godz. 17.30, w niedziele i uroczystości o godz. 16.30. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa!

W poniedziałek o godz. 18.30 w kościele spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania świadków i rodziny bierzmowanych.

We wtorek, 21 maja – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika. Ten dzień, to dzień bierzmowania w naszej parafii. Wieczornej Mszy św. o godz. 17.00 przewodniczył będzie
i udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży Ksiądz Biskup Ordynariusz Roman Pindel. Zapraszamy kandydatów do kościoła już na godz. 16.15Z tego względu nabożeństwo majowe w tym dniu odprawimy po Mszy św. o godz. 8.00 rano. Czas liturgii wieczornej /bierzmowanie ok 300 osób/ przypuszczalnie uniemożliwi też wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W środę, 22 maja, przypada 24 rocznica pobytu papież Św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji /Skoczów, Bielsko-Biała, Żywiec/

W czwartek po wieczornej Mszy św. do kawiarenki Emaus zapraszamy na katechezę dorosłych
z cyklu „Czy wiesz, w co wierzysz”. Katechezę prowadzi ks. Piotr.

W piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitwy za Kościół w Chinach .

W sobotę, 25 maja o godz. 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy w modlitwie Panu Bogu.

W przyszłą niedzielę, 26 maja, modlimy się za wszystkie matki z racji ich święta. Uczynimy to szczególnie na nabożeństwie majowym. Za tydzień też, jak co roku organizowany jest w Bielsku Marsz dla Życia. Obrońcy życia i ceniący ten Boży dar zaproszeni są na godz. 14.00 do Katedry na Mszę św.,
a o 15.00 na przemarsz z finałem w Parku Słowackiego. Zachęcamy do udziału. 

Spotkanie niewidomych i ze znaczną wadą wzroku rozpocznie się w niedzielę 26 maja w kaplicy Sióstr de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok bielskiej katedry/ o godz. 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu. Msza św. dla grupy o godz. 10.00. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Rok Świętego Melchiora Grodzieckiego ogłoszony przez Sejmik Śląski w naszej diecezji będzie miał wyraz w pielgrzymowaniu /jedno- lub dwu- dniowym/ do Koszyc 12 października 2019r. Szczegółowy program przy zapisach /osobiście ze względu na RODO!/ oraz na plakatach gablot. Wpłata zaliczki przy zapisach!

W przyszłą niedzielę Pielgrzymka mężczyzn do Piekar Śl. Zapisy w zakrystii po Mszach św. Koszt 35,- zł. Wyjazd organizuje parafia z Osiedla Karpackiego. 

PKK Beczka zaprasza na wyjazdy:

1/ – 25 maja wycieczkowo na Łysą Górę; 2/ – 15-17 czerwca pielgrzymowaniem po Wielkopolsce. Zapisy i szczegółowy program w kancelarii parafialnej oraz na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy też o zbliżającym się wyjeździe na Lednicę 31 maja.

P. Krystynie, Janowi i Ludwikowi Bóg zapłać za uporządkowanie terenu zieleni wokół kościoła
i troskę o jego obejście!

Fundacja Drachma, Parafia św. Klemensa i miasto Ustroń zapraszają na wydarzenie Uwierz
w Ducha. W programie: koncerty zespołów chrześcijańskich, świadectwa, modlitwa i konferencje Ks. Andrzeja Gołębiowskiego 25 maja w Amfiteatrze w Ustroniu, g. 18:00, wstęp wolny.

Zachęcamy do przeczytania choćby jednego artykułu z prasy katolickiej ze stolików za ławkami w kościele.

Błogosławieństwo Boże niech będzie nam światłem i siłą na ścieżkach życia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk