Ogłoszenia Parafia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.04.28

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas. Kolekta przeznaczona jest na cele charytatywne. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe dziś o godz. 16.30 oraz do udziału w liturgii w tygodniu miłosierdzia, by dziękować za dzieło „Caritas”, za wspierających kościelne dzieła miłosierdzia, modlić się za zaangażowanych
w Parafialne Zespoły Charytatywne, prosić o nowych wolontariuszy, oddanych posłudze potrzebującym, wypraszać chrześcijańską wrażliwość charytatywną sumień ochrzczonych.

W poniedziałek, 29 kwietnia przypada święto liturgiczne św. Katarzyny dziewicy, doktor Kościoła, patronki Europy.

We wtorek, 30 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika, głównego Patrona Polski (przeniesiona z 23 kwietnia). To święto Patronalne Akcji Katolickiej, stąd zapraszamy na Mszę św. Wieczorną w wigilijny wieczór Święta, czyli w poniedziałek o godz. 18.00 w intencji Parafialnego Oddziału AK.

W środę, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się o błogosławieństwo
w każdej ludzkiej pracy. Pamiętamy także o tych, którzy tej pracy są pozbawieni. Rozpoczynamy
w tym dniu maryjne nabożeństwa majowe. Zapraszamy na nie w dni powszednie o 17.30, a w niedziele i uroczystości o godz. 16.30.

W czwartek, 2 maja – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. To I czwartek miesiąca: Msza św. o 18.00 o liczne i święte powołania do służby w Kościele.

W piątek, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym. W I piątek miesiąca o godz. 16.30 nabożeństwo majowe, Msza św. wieczorna o godz. 17.00. Zapraszamy do uczestnictwa w tę religijną i patriotyczną uroczystość rocznicową. Program uroczystości państwowych w gablocie przy głównym wejściu do kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw w intencji emigracji polskiej. W tym dniu nie obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 W sobotę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika. O godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP i nabożeństwo I-szo sobotnie przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy serdecznie!

W przyszłą niedzielę, 5 maja przypada 3 Niedziela Wielkanocna, która jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. W tę niedzielę, na Mszy św. O godz. 10.30 I rocznica pierwszej  Komunii św. Próba przed uroczystością i Spowiedź św. uczniów klas IV w sobotę o godz. 16.00. Na cały maj prosimy o wyrozumiałość uczestników Mszy św. ze środkowych rzędów ławek. Ze względu na uroczystości pierwszokomunijne miejsca te zajmą dzieci pierwszokomunijne i ich bliscy. W tym dniu, 5 maja, /pierwsza niedziela miesiąca/ ofiara specjalna na potrzeby parafii. 

Nasza parafia organizuje dla młodzieży wyjazd na czuwanie modlitewne na polach lednickich w pierwszych dniach czerwca. Informacje podane są na plakatach i stronie internetowej naszej parafii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Krakowskich we wtorek, 30 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00 wyrusza z Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie.  Zakończy ją w piątek o godz. 15.00 modlitwa Koronki i Msza św. 

Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna! Wszystkie sprawy nie cierpiące zwłoki zgłaszamy u księży.

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 1-go czerwca. Wyjazd spod kościoła o godz. 6.30. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt – 35,- zł.

Prasa katolicka do naszej dyspozycji na stolikach za ławkami – polecamy lekturę.

Po błogosławieństwie jesteśmy umocnieni dla dawania chrześcijańskiego świadectwa życiem Ewangelią na codzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk