Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 2021.12.05.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe
o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

Jak zapowiadaliśmy dziś po wieczornej Mszy św. w naszym kościele koncert charytatywny Zespołu BETANIA na rzecz Stowarzyszenia Św. Brata Alberta, zorganizowany przez Szkolny Zespół Caritas Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Po koncercie mini- kiermasz z drobiazgami na świąteczny stół i choinkę. Zachęcamy do skorzystania z tego zaproszenia.

Msze św. „roratnie” w naszym kościele z przesłaniem duszpasterskim „Droga do Betlejem” pod adresem dzieci, młodzieży i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

W poniedziałek, 6 grudnia, wspomnienie św. Mikołaja, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji. Rycerze i Czciciele Św. Michała Archanioła w poniedziałek, 6 grudnia modlą się za wspólnotę na Mszy św. o godz. 18.00 i po niej w grupie na spotkaniu w budynku katechetycznym.

We wtorek, 7 grudnia – wspomnienie świętego Ambrożego biskupa o doktora Kościoła. Przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia Bożego i zachęcamy do choćby krótkiej obecności na modlitwie.

W środę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.: 7.00; 8.00; 12.00; 18.00 Zapraszamy do uczestnictwa: o godz. 12.00 –  w „Godzinie łaski”, lub o g. 18.00 – z poświęceniem medalików dzieciom pierwszo – komunijnym. Po wieczornej liturgii w środę spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w kawiarence Emaus. Zapraszamy członków i zainteresowanych.

W czwartek, 9 grudnia w ramach realizacji „drogi synodalnej”, po wieczornej liturgii w kościele serdecznie zapraszam najpierw do kaplicy budynku katechetycznego wszystkich ludzi dobrej woli, zainteresowanych realizowaniem tej papieskiej inicjatywy dla wspólnoty Kościoła.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza na spotkanie formacyjne po wieczornej Mszy św. w czwartek, w salce budynku katechetycznego.

Comiesięczna Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, dzieł przy nich powstałych w piątek, 10 grudnia o godz. 18.00. 

W niedzielę 12 grudnia o godz. 15.30 Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym rozpocznie się spotkanie osób ze związków niesakramentalnych.

Dziś w Polsce Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie, my natomiast w przyszłą niedzielę, 12 grudnia gościć będziemy księdza Anatola Zajączkowskiego z Ukrainy, który poprosi nas o pomoc w budowie Kościoła w Trembowli.

Dziękujemy Rycerzom Świętego Michała Archanioła za poniedziałkowe prace nad czystością kościoła. Prosimy, by dyżur czystości w nadchodzącym tygodniu podjęli członkowie Kościoła Domowego – Oazy Rodzin.

W budynku katechetycznym po Mszach św. możemy zaopatrzyć się w świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy, opłatki wigilijne i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją świąteczną. W ciągu tygodnia taka możliwość również w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Zachęcamy do nabywania i lektury tygodników katolickich ze stolików w kościele za ławkami.

Na koniec jeszcze prośba, byśmy w pogarszającej się sytuacji epidemicznej dla miłości bliźnich i wdzięczności Bogu za zdrowie zachowywali przepisy sanitarne. Także w kościele.

Weźmy błogosławieństwo na adwentowe drogi czekającego nas tygodnia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk