Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – 2021.05.30.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i Mszę św. o 17.00.

W poniedziałek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Kończymy jutro o godz. 17.30 tegoroczne maryjne nabożeństwa majowe.

We wtorek, 1 czerwca – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Z racji Dnia Dziecka chcemy pamiętać w modlitwie o wszystkich dzieciach. Rozpoczniemy też czerwcowe nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które łączyć będziemy z wieczorną Mszą św.

W czwartek, 3 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. w porządku niedzielnym z wyjątkiem godz. 9.00, ponieważ po Mszy św. o 7.30 wyjdziemy z procesją eucharystyczną na ulice: Św. Maksymiliana, Orzeszkowej i Wrzosową
z czterema ołtarzami w tradycyjnych miejscach. Prosimy w związku z tym parkujących na trasie samochody o umożliwienie przejścia. Do omówienia szczegółów procesji zapraszamy chętnych do pomocy w poniedziałek o godz. 17.00 do budynku katechetycznego. Prosimy też, zwłaszcza mieszkających na trasie o udekorowanie okien mieszkań symbolami, czy obrazami religijnymi, co jest dziś wymownym znakiem wiary. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa z zachowaniem przepisów sanitarnych /maseczki!/w publicznym oddaniu hołdu Chrystusowi obecnemu i bliskiemu nam w znaku Chleba Eucharystycznego. Od piątku w oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy św. oddamy cześć Zbawicielowi w Najświętszym Sakramencie w procesji wokół kościoła. Zapraszamy do udziału.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się i wypraszamy nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, na Mszy św. o 17.00,

W piątek zapraszamy dzieci na „Mszę św. szkolną” o 16.30 /przed nią spowiedź od godz. 16.00/, a wszystkich na nabożeństwa do Najświętszego Serca P. Jezusa po Mszy św.
o godz. 8.00 i 18.00. 

W sobotę Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny uczcimy na Mszy św. o godz. 8.00 i nabożeństwie pierwszo-sobotnim po niej.

Kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby parafii.

Dziękujemy Akcji Katolickiej za dyżur czystości w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru w poniedziałek po wieczornej liturgii Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Parafia Najśw. Serca P. Jezusa zaprasza na wykład ks. dra Stanisława Grucy o św. Marii Małgorzacie Alacoque w jutrzejszy poniedziałek o 19.15 w kościele /przy dworcu/ w ramach cyklu „Uwierz, byś zrozumiał, zrozum, byś uwierzył”.

Liceum Ogólnokształcące Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej prowadzi nabór do dwóch klas pierwszych na najbliższy rok szkolny. O szczegółach możemy przeczytać ze strony internetowej i plakatów przykościelnych gablot. Polecamy ósmoklasistom i ich rodzicom.

XV Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” odbędzie się w sobotę, 12 czerwca do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowe informacje na plakatach gablot przy naszym kościele.

Od 2 – 11 czerwca przy salkach katechetycznych parafii będzie stał kontener na makulaturę. Jej sprzedaż pomoże misjom w Pariacoto w Peru, gdzie pracowali i zginęli nasi rodacy: bł.  Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski. Polecamy serdecznie tę akcję życzliwości wszystkich.

Zachęcamy do czytania tygodników katolickich ze stolików za ławkami w kościele.
Z „Gościa Niedzielnego” możemy poznać m. in. historię i znaczenie dziś kultu Najświętszego Serca P. Jezusa.

Przyjmijmy umocnienie błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk