Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne 2019.10.20.

Dziś w Kościele Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający doroczne obchody Tygodnia Misyjnego. Obok modlitwy naszym darem dla misji jest ofiara pieniężna, składana dziś przy wejściach do kościoła. W przyszłą niedzielę zapraszamy po Mszach św. o 9.00 i 10.30 na prelekcję
o sytuacji prześladowanych chrześcijan do kawiarenki Emaus.
Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w Kościele, jaki przeżywamy w październiku niech będzie motywem mobilizacji do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. W naszej parafii odprawiamy je codziennie o godz. 17.30, a w uroczystości i niedziele o godz. 16.15. Zapraszamy!
W liturgii tygodnia:
We wtorek, 22 sierpnia – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża, Cieszyliśmy się, że będziemy mieli Orędownika w niebie – uczcijmy jego wspomnienie!
W środę, 23 października – wspomnienie dowolne św. Józefa Bilczewskiego, biskupa, pochodzącego z pobliskich Wilamowic,
W czwartek, 24 października w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu trwa we wszystkich kościołach i kaplicach na terenie naszej diecezji przez wszystkie dni roku. W naszej parafii ten „dyżur” czuwania przypada w najbliższy czwartek. Rozpoczniemy adorację po Mszy św. o godz. 8.00, a zakończymy Nabożeństwem Różańcowym przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy wszystkich choćby na chwilę modlitwy przed Eucharystycznym Jezusem!
W sobotę, 26 października br. będzie miało miejsce w naszej parafii Rejonowe spotkanie Rycerstwa Niepokalanej. W czasie spotkania: konferencja duchowa, Msza św. koncelebrowana
z homilią, świadectwa oraz sprawy organizacyjne i porządkowe, agapa. W spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani życiem i dziełem Patrona naszej parafii.
W przyszłą niedzielę 27 października obchodzić będziemy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego.
Spotkanie osób niewidomych i niedowidzących w kaplicy Sióstr de Notre Dame /obok katedry/ w niedzielę, 27. X.. Od godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
Na stolikach przy wejściach kościoła – tradycyjnie – pozostawione są formularze „wypominek”: jednorazowych lub rocznych, na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. Możemy je składać w zakrystii lub kancelarii..
W kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych za żyjących na przyszły rok kalendarzowy /z okazji imienin, urodzin, rocznic i jubileuszów…/,- zgłośmy wcześniej ich terminy! Intencje za zmarłych przyjmować będziemy od wtorku, 5 listopada.
Tradycyjny „Korowód Świętych” w tym roku odbędzie się i. Szczegóły o tym wydarzeniu na plakatach gablot.
W przyszłą niedzielę, 27 października, w godz. 9.00 – 13.00 przy naszej świątyni, naprzeciw wejścia do budynku katechetycznego z inicjatywy Klubu Honorowych Krwiodawców przy Oddziale PCK w Bielsku-Białej przeprowadzona będzie akcja pobierania krwi pod hasłem „Oddaj krew! Podziel się życiem”. Zachęcamy do uczestnictwa w tym szlachetnym dziele!
Informowaliśmy już o Koncercie charytatywnym „Oczy Etiopii” Magdy Anioł z Zespołem w Bielskim Centrum Kultury 30.X. o godz. 18.00. Bilety w cenie 40,00 zł w BCK /Słowackiego 27/ lub Caritas /Okrzei 2/. Ich nabycie wspomoże ubogich w tym kraju – polecamy tę inicjatywę.
Księża Pallotyni spod Szpitala Wojewódzkiego zapraszają na film o Fatimie w sobotę, 26 października o godz. 19.00.
W budynku katechetycznym można nabyć znicze, kalendarze i inne drobiazgi.
Kawiarenka zaprasza w swoje progi, a czasopisma katolickie czekają na lekturę.
Wyjdźmy umocnieni błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk