Ogłoszenia

Ogłoszenia mszalne 2021.11.14

Witamy ks. Mieczysława, który troszczy się o misje Zgromadzenia Oblatów i jednocześnie polecamy życzliwości wszystkich jego dzisiejszą posługę wśród nas.

Dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Open Doors, to organizacja, która mobilizuje do pomocy materialnej, ale i duchowej dla wsparcia dzieła Ewangelizacji
i ochrony misji Kościoła Katolickiego. Wydaje biuletyn W służbie prześladowanym chrześcijanom, który wielu z nas spotkało, a może i go czytało. Informuje także o dyskryminacjach prawnych katolików w krajach post– chrześcijańskich. Dziś także przypada Światowy Dzień Ubogich.

Na popołudniowe nabożeństwo zapraszamy dziś o godz. 16.30. Msza św. wieczorna
o godz. 17.00. 

W najbliższym tygodniu:

– w poniedziałek, 15 listopada po wieczornej liturgii w budynku katechetycznym spotkanie Rycerstwa Niepokalanej 

– środę, 17 listopada—wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; po wieczornej liturgii spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę w kawiarence EMAUS.

– w czwartek, 18 listopada—wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu przypadają imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętajmy o modlitwie
w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji,

W sobotę, 20 listopada—wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W piątek, 19 listopada, oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca – zapraszamy na Mszę św. z Koronką o godz. 15.00 do Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Spotkanie Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków i zainteresowanych
w czwartek, 18 listopada po wieczornej Mszy św. na spotkanie do salki katechetycznej.
W sobotę, 20 listopada o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Członków Stowarzyszenia.

W przyszłą niedzielę, 21 listopada obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To uroczystość patronalna Akcji Katolickiej. Jest to też dzień imienin Księdza Biskupa Janusza Zimniaka. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Seniora.

W związku z parafialną inauguracją „drogi synodalnej” zapraszamy w czwartek, 25 listopada o godz. 19.00 na spotkanie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie rozpocznie się w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy Różom Żywego Różańca za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu. Prosimy Apostolstwo Dobrej Śmierci o podjęcie w poniedziałek po wieczornej liturgii dyżuru czystości w naszej świątyni.

Od 19 listopada przy naszym kościele będzie czekał kontener na makulaturę dla wsparcia w ubogich rejonach świata działań misyjnych Kościoła. Prosimy o udział w tej akcji pomocy: przy okazji porządkowania domowych bibliotek możemy nie niszcząc, pomagać.

Kawiarenka Emaus zaprasza po Mszy św. na kawę, czy herbatę z domowym ciastem.

Polecamy na długie jesienne wieczory lekturę dobrej książki, która znajdziemy
w naszej parafialnej bibliotece dziś do południa, lub we środę po południu /dokładne godziny otwarcia na plakatach gablot/.

Lektura prasy katolickiej jest skutecznym znakiem naszego zainteresowania sprawami Kościoła i ożywienia naszej wiary. Polecamy prasę ze stolików za ławkami. Tam też znajdziemy z Ikoną MB Niosącej Ducha Św. /jalą widzimy przy tabernakulum/ modlitwę na czas „drogi synodalnej” oraz parę słów jej objaśnienia—bardzo prosimy o zabranie ze sobą i modlitewną pamięć
o tej mobilizacji Kościoła.

Zabierzmy błogosławieństwo mszalne z uczestnictwa w liturgii do naszych rodzin, miejsc pracy czy wypoczynku. Niech będzie nam ono pomocą wobec niepokojów i napięć, które zdają się rosnąć w codzienności.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk